שברולט

מותג המכוניות האמריקאי שברולט הוקם ב-1910 כצעד של התרסה כנגד חברת ג'נרל מוטורוס שבדיוק באותה תקופה החליטה לפטר את מי שהקים את הקונצרן בשל קשיים כלכליים. מאז ועד היום, עברו הרבה מים בנהר וחברת שברולט הפכה לאחד ממותגי המכוניות האהודים ביותר בארה"ב ובעולם כולו. דגמי שברולט השונים משברולט ספארק הקטנה ועד לשברולט אימפלה היוקרתית מציעות כולן מפרט מפנק עם ביצועים ראויים לציון.

החל משנת 2009 החלה חברת שברולט להוציא לפועל אסטרטגיית השבחה ומכלול שיפורים בתכנון הרכבים ותהליכי הייצור. פסי היצור השונים זכו לשדרוגים משמעותיים והדגמים השונים שופרו הן טכנולוגית והן בגזרת אביזרי הבטיחות. הדגמים שברולט סוניק האצ'ב'ק, שברולט קרוז, שברולט קפטיבה, ושברולט אורלנדו אף זכו לציון של חמישה כוכבי בטיחות על ידי התכנית האירופאית להערכת מכוניות חדשות Euro NCAP. כיום נחשבת שברולט לאחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם.

אחד מהדגמים הבולטים של שברולט לאורך ההיסטוריה והוותיק ביותר מדגמי המותג השונים הוא הקורבט (Corvette), מכונית ספורט שהושקה ב1953 ומאז יוצרה בשבעה דורות שונים. הדגם האחרון של הקורבט נתפס בעולם כ"מכונית על" לכל דבר ומתחרה במותגי העל האיטלקיים והצרפתיים.

בארץ מיובא המותג שברולט דרך חברת UMI  המהווה גם יבואן רשמי המוכר את דגמיו השונים. כמו כן, ניתן למצוא בחברות ליסינג המתמחות גם במכירת רכב, כדוגמת שלמה sixt, רכבי שברולט למכירה ממגוון דגמים ושנתונים.


עוד באתר
השכרת רכב: מגוון כלי רכב בפריסה ארצית