פולקסווגן

המותג פולקסווגן הוא אחד מהמותגים שאין צורך להציגם, שכן השם מדבר בעד עצמו. מותג זה היה הראשון להציג בשנות החמישים את החיפושית, רכב קלאסי הנחשב לתכנון היחיד הנמכר ביותר בהיסטוריה של כלי הרכב העולמיים. החיפושית יוצרה במשך 60 שנה עד לפרישה בשנת 2003. מבנה החיפושית שימש בסיס להשקת הטרנספורטר המפורסם. בהמשך הושק הדגם "גולף" שהמציא למעשה סגמנט חדש בתחום הרכב, "מיני משפחתית", או "משפחתית קומפקטית. רכבי הגולף זכו להצלחה רבה מסביב לעולם ובהמשך שווקו במספר גרסאות שנמכרות עד היום. פולקסווגן שהתחילה את דרכה כמותג עממי, פנתה החל מאמצע שנות ה90 לפלח שוק היוקרה והשיקה רכבים כגון הטוארג והפאסאט, רכב מנהלים פופולארי בעל תג מחיר גבוה יחסית.

חברת פולסווגן זוכה שנה אחר שנה בהישגים יוצאי דופן בתחום הבטיחות ושנה אחר שנה היא מקבלת דירוג של 5 כוכבים במבחני הריסוק. תכונה זו הפכה אותה לשם דבר בעולם הבטיחות ותרם למיצובה כחברה עם סטנדרטים גבוהים במיוחד ואיכות גרמנית קלאסית. המותג מוכר את דגמיו השונים ל-109 מדינות בהם גם ישראל שבה היבואן הרשמי של המותג היא חברת צ'מפיון מוטורס.

פולקסווגן הוא אחד מהמותגים השייך לקונצרן VW שבין השאר מחזיק תחת כנפיו את חברות הרכב פורשה, בוגאטי, למבורגיני, סקודה, סיאט ועוד, כאשר כל חברה פועלת כישות עצמאית. הקבוצה שהוקמה על ידי פריננד פורשה נמצאת בבעלות ציבורית ומטה החברה נמצא בעיר וולפסבורג שבגרמניה.

בישראל זוכה פולקסווגן להצלחה רבה, את דגמי פולקסווגן השונים מהפשוטים ועד היוקרתיים יותר תוכלו למצוא למכירה גם בחברות הליסינג המתמחות במכירת מכוניות, וביניהן גם חברת שלמה סיקסט.