סיטרואן

חברת סיטרואן הצרפתית הוקמה בשנת 1919 ע"י היהודי אנדרה סיטרואן שגם על שמו קרוי המותג. חברת סיטרואן היוותה במהלך השנים סמל לחדשנות טכנולוגית והיא היתה מהחברות הראשונות להציג אי שם בשנות ה-20 מכוניות פרטיות עם הנעה קדמית. במהלך השנים עסקה החברה גם בפיתוח מוצרים אחרים כגון משאיות, גז וחשמל וב-1948 קצרה את תהילת העולם שלה עם דגם "דה- שבו" שזמן ההמתנה לו עמד לעיתים על 6 שנים! בשנת 1968 נכנסת החברה למשבר כלכלי בעקבות משבר הדלק, דבר שגורם לה מספר שנים מאוחר יותר להתאחד עם חברת פג'ו, מה שהביא לעדנה מחודשת לחברה ולהפיכתה לאחד ממותגי המכוניות האירופאיים האהודים ביותר.

תחילה רכשה פזו' רק חלק מהחברה ובהמשך הושלם האיחוד בין פז'ו וסיטרואן שמוזגו זו לזו ונקראות אף "פז'ו וסיטרואן".
המיזוג עם חברת פז'ו לא תמיד סייע לסיטרואן להתבלט בחדשנות שאפיינה אותה בדרך כלל. אך השקת הדגם "ברלינגו" הביא את המותג להצלחה גדולה. בהמשך, דגמי ה
- c השונים זכו לפופולאריות רבה מסביב לעולם ומוצבו בדעת הקהל כרכבים מאובזרים ומפנקים עם תג מחיר אטרקטיבי.

אחד מהמאפיינים הבולטים של סיטרואן שזכה להצלחה עצומה הוא מערכת המיתלים הידרפנאומטיים, בה פועלות משאבות שמן שגורמות בשילוב עם המתלה עצמו לספיגה כמעט טוטאלית של זעזועי הכביש מה שמייצר חוויית נהיגה יוצאת דופן, תחושת ריחוף על הכביש ומינימום זעזועים בתא הנוסעים בתנאי כביש מגוונים.

בישראל סיטרואן מיובאת ע"י קבוצת לובינסקי ודגמים נבחרים שלה משנתונים שונים נמכרים גם בחברת הליסינג שלמה סיקסט המתמחה בין השאר גם במכירת רכב.