ניסאן

חברת הרכב היפנית ניסאן הוקמה לראשונה בשנת 1914 בשם דאטסון. רק ב-1931 היא אימצה את השם שהפך למוכר בכל העולם- ניסאן. החברה החלה את דרכה בייצור כלי רכב כבדים ומטוסים לצבא היפני ובהמשך, לאחר שנרכשה ע"י פריס מוטורס החלה גם בייצור מכוניות פרטיות וייצואן גם מחוץ לשוק היפני.

בשנות ה-30 וה-50 השתמשה ניסאן בידע שנרכש בחו"ל, קשירת קשר עם חברות זרות מסביב לעולם הביאה את ניסאן להצלחה רבה ולנוכחות משמעותית בשוק הבינלאומי ובשוק המקומי ביפן.

בשנות ה-70 היתה ניסאן לאחת מיצואניות הרכב הגדולות בעולם. ובהמשך השנים הוקמו מרכזי ייצור רבים בארה"ב ובריטניה בכך ביססה ניסאן את הצלחתה הן בשוק האירופי והן בזה האמריקאי. בשנות ה90 הקימה ניסאן את מותג היוקרה "אינפיניטי" המיועד לשוק האמריקאי. מהלך מוצלח זה הושק בעקבות הצלחתם של מהלכים דומים של טויוטה (עם המותג לקסוס) והונדה (עם המותג אקורה).

ב-1999, לאחר שהחברה נכנסה למשבר כלכלי עמוק היא נקנתה ע"י חברת רנו. מנכ"ל רנו קרלוס גוהן היווה דמות מרכזית בהיסטוריה של ניסאן והביא למהפך מרשים והצלחה רבה בשווקים השונים בתקופה קצרה. על תרומתו לניסאן ולכלכלה היפנית אף קיבל גוהן אות הצטיינות מידי קיסר יפן הירוהיטו.

כיום דגמי ניסאן, מיובאים ע"י היבואן הרשמי של חברת רנו בישראל- קבוצת קרסו. בין הדגמים הבולטים של חברת ניסאן שגם זכו להצלחה רבה בארץ- ניסאן מיקרה, ניסאן ג'וק, ניסאן קשקאי ועוד. דגמים אלו ניתנים לרכישה בחברת הליסינג שלמה sixt המתמחה גם במכירת רכב ניסאן מיד ראשונה וגם במכירת רכב מיד שנייה