מרצדס

חברת מרצדס, או בשמה המלא- מרצדס בנץ, היא אחת מחברות הרכב הוותיקות ביותר בעולם הרכב. ניתן לומר כי ההיסטוריה של החברה מלווה בצמוד את ההתפתחות ההיסטורית של תעשיית הרכב כולה. את המכונית הראשונה בהיסטוריה הציג קרל בנץ כבר ב-1886 והחברה הוקמה עצמה בשנת 1926 עם תחילת שיתוף הפעולה בין בנץ וגוטליב דיימלר, המהנדס שפיתח את מנוע הבעירה הפנימית בו משתמשים עד היום.

לאורך ההיסטוריה פיתחה החברה חידושים ותפיסות טכנולוגיות שמאוחר יותר הפכו לסטנדרט בקרב מגוון יצרניות רכב נוספות. מרצדס היתה הראשונה לשלב מנוע דיזל ברכב נוסעים בשנת 1936. בנוסף, היתה החברה אחראית לייצור הראשון של מגדש על במנוע בעירה פנימית. מחלקת המחקר והפיתוח של מרצדס הציגה לראשונה פיתוחים בתחום בטיחות הנוסעים, מערכות כגון ABS, כריות אוויר כלוב הגנה ועוד. מרצדס בנץ נתפסת כיום כאחת ממובילות התעשייה הבולטות, סמל סטטוס של יוקרה, הצלחה, בטיחות ועיצוב קלאסי על זמני.

מקור השם "מרצדס" טמון בבתו של יהודי עשיר בשם אמיל ילניק, שרכש כמות גדולה של מכוניות ספורט מהחברה באחד מגילגוליה הראשונים ששמה עוד היה "דיימלר מוטרס" על שם המהנדס המפתח. התנאי לביצוע הרכישה היה ששמן של המכוניות יהיה "מרצדס" על שם בתו. לאחר ביצוע מספר עסקאות נוספות כאלו בין ילניק לדיימלר הוסכם כי שם הרכבים יהיה מרצדס. ב1926 אוחדו החברות של דיימלר ובנץ והוחלט שם החברה יהיה מרצדס בנץ.

השלוחה הישראלית של מרצדס הוקמה ע"י חברת כלמוביל כבר בשנת 1963. דגמי מרצדס השונים נמכרים על ידי החברה והיא זו שגם נותנת את כלל השירותים למותג. אם אתם מתעניינים במכירת רכב או בקניית רכב ממותג זה, תוכלו לברר פרטים ומחירים בחברות הליסינג השונות ביניהן חברת שלמה סיקסט המציעה מגוון מכוניות מרצדס משנתונים שונים ודגמים רבים.