וולוו

חברת וולוו היא אחת מיצרניות הרכב המהוות סמל לאיכות ויוקרה. החברה שפועלת כבר מעל ל- 80 שנה, אינה מייצרת רק מכוניות יוקרה פרטיות אלא גם תורמת תרומה משמעותית לתחום המשאיות, האוטובוסים וכלי העמסה שונים הזקוקים לרכיבים האיכותיים ביותר לשם תפקודם התקין.

וולוו השבדית הוקמה ב 1927 כאשר העיקרון המנחה את פיתוח הרכבים השונים של החברה הוא נושא הבטיחות. החברה אחראית לחידושים רבים בתחום הבטיחות בניהם חגורות בטיחות המתהדקות באופן אוטומטי בעת פגיעה מאחור, פיתוח חיישני בטיחות שונים ושיפורים עקביים בתחום שלדת הרכב.

לרכביה השונים של וולבו דבקה בשנות ה60 וה-70 תדמית רצינית ואיכותית מחד אך שמרנית ומשעממת מעט מאידך. את התדמית הזו ניסתה וולוו לנער מדי פעם באמצעות השתתפות במרוצים (ואף בהצלחה) בעיקר בשנות ה80 וה-90. מאמצע שנות ה90 החלה החברה לבצע מספר מהלכים שמטרתם ריענון המותג, היא החלה לשווק רכבים בעלי ביצועים חזקים במיוחד הכוללים מנועי טורבו חדשניים. בהמשך יצאה לשיתופי פעולה עם חברת מיצובישי בפיתוח הs40 ויותר מאוחר הרחיבה את קהל היעד עם סדרות הפנאי XC.

רבים אינם יודעים זאת, אך הסמל של וולוו אינו ייחודי והוא לוקח השראתו מהלוגו של איגוד תעשיות המתכת השבדי הנחשב ליצרן מתכות איכותי ומוביל בעולם. בארץ היבואן של חברת וולוו היא קבוצת מאיר. את דגמי וולוו השונים ניתן לרכוש הן באמצעות היבואן והן דרך חברות העוסקות בשירות מכירת רכב ביניהן גם חברת שלמה סיקסט.