הונדה

חברת הונדה שנוסדה באופן רשמי ב1948 הייתה בראשיתה יצרנית אופנועים שהתמחתה בעיקר בפיתוח מנועים. בשנות ה-60 עברה גם לייצור מכוניות פרטיות, מנועים לתעשיית התעופה, רובוטים מתקדמים וגנרטורים. בשנות ה-70 החלה החברה לייצר את אחד מדגמי הדגל של החברה- ההונדה סיוויק.

הסיוויק זכתה להצלחה ענקית והפכה לאחד הדגמים הפופולאריים ביותר בעולם שנמצא בתחרות מתמדת עם הקורולה – המשפחתית של טויוטה. מעבר לסיוויק המשפחתית, רכב המנהלים "אקורד" עושה גם הוא חיל בכל העולם ומתחרה באופן ישיר במכונית המנהלים של טויוטה – ה"קאמרי".

בשנת 1986 הונדה לוקחת גם חלק בתחום הספורט המוטורי וזוכה להצלחה גם בתחום זה. כיום החברה חולשת על 124 מפעלים ברחבי העולם הפרוסים בין 30 מדינות ומייצרים את קשת המוצרים של חברת הונדה. נכון לשנת 2010 חברת הונדה מכרה בעולם 3.46 מיליון מכוניות ועוד 18 מיליון אופנועים והיא נחשבת ליצרן המכוניות השני בגודלו ביפן ויצרנית המנועים הגדולה ביותר בעולם. מטה החברה נמצא בטוקיו ולחברה משרדים כמעט בכל מדינה בה משווקים מוצרי החברה, כאשר רבים מהם ממוקמים בארצות הברית. עבור השוק האמריקאי פותח המותג "אקורה" רכב יוקרתי ופופולארי מאוד המיוצר למעשה על ידי הונדה ומתפקד כמותג עצמאי.

בארץ, מותג הונדה מיובא ע"י קבוצת מאיר החל משנת 1989 כאשר הרכב הראשון שיובא היה ההונדה סיוויק ולאחר מכן יובאה גם ההונדה אקורד. כיום מיובאים לארץ כל דגמי הונדה והם נמכרים חדשים ע"י היבואן או מיד ראשונה ושנייה במסגרת מכירת הרכב בחברת שלמה סיקסט וחברות ליסינג נוספות.

 

עוד באתר:

רכב למכירה - אחריות מורכבת ואפשרויות מימון יחודיות
ליסינג פרטי - חיסכון משמעותי ושקט נפשי
ליסינג תפעולי - מערך שרות בפריסה ארצית