אאודי

חברת אאודי הוקמה אי שם בשנת 1910 ובתחילת הדרך תפקדה כחברה עצמאית לייצור מכוניות. שם החברה הוא המקבילה הלטינית לפירוש שמו של מייסד החברה הורך – שמשמעותו להאזין. בשנות השלושים מוזגה אאודי עם 3 חברות רכב נוספות:HorchDKW, ו- Wanderer . הלוגו של אאודי המורכב מארבע טבעות שלובות מסמל את איחוד 4 חברות הרכב שהביא להקמת המותג אאודי שאנו מכירים כיום. בשנת 1964 כמעט כל מניותיה של חברת אאודי נמכרו לקבוצת פולסווגן וכיום אאודי שייכת לקבוצה זו. מאז הוקמה אאודי היא חרטה על דגלה ייצור מכוניות באיכות גבוהה ביותר ובדגש על מכוניות פאר.

בבעלות חברת אאודי מצויים שני מותגי יוקרה נחשקים במיוחד- מכונית הספורט למבורגיני ומותג אופנועי היוקרה דוקאטי. משרדי אאודי והמפעל הראשי ממוקמים בבאווריה שבגרמניה ובמהלך השנים נפתחו מפעלים נוספים בהונגריה, בלגיה ואף ברזיל, סין והודו.

דגמיה הבולטים של אאודי הם ה-R8, מכונית על ספורטיבית המזכירה בביצועיה את למבורגיני ופרארי. בגזרת הפאר נמצא דגם הדגל של אאודי – A8, מכונית פאר המשלבת בתוכה את כל טכנולוגיית הקצה של החברה. מכונית זו מתחרה במכוניות על נוספות כגון סדרת S class של מרצדס וסדרה 7 של ב.מ.וו. אאודי מצליחה מאוד בעיקר באירופה ואף ב2004 התמקמה במקום ה11 בדירוג מכירות הרכב העולמי של כלל היצרניות.

הססמא של אאודי "קידמה באמצעות טכנולוגיה" מגלמת השאיפה של אאודי להיות חוד החנית של טכנולוגיית הקצה בתעשיית הרכב. אאודי היתה מיצרני הרכב הראשונים שעשו את השימוש בהזרקת דלק ישירה מה שהוביל אותה לנצחונות במירוצי מכוניות רבים. בנוסף היתה אאודי הראשונה שניצחה בתחרויות עם מנוע דיזל.

היבואן הרשמי של אאודי בישראל היא קבוצת צ'מפיון מוטורס וניתן לרכוש ממגוון דגמיה גם במסגרת שירות מכירת רכב של חברת הליסינג שלמה סיקסט.

 

עוד באתר:

רכב למכירה - אחריות מורכבת ואפשרויות תשלום יחודיות
ליסינג פרטי - חיסכון משמעותי ושקט נפשי
ליסינג תפעולי - מערך שרות בפריסה ארצית