מאזדה

חברת מאזדה זכתה להצלחה גורפת בקרב הנהג הישראלי,  זאת הודות למחירים נוחים יחסית לרכביה החדשים, אמינות ועיצוב שאהודים מאוד על הקהל הישראלי. חברת מאזדה הוקמה בשנות ה-20 ביפן. שם החברה- מאזדה הוא על שם אל מהמיתולוגיה היוונית אוהורה מאזדה ובנוסף,  השם מזכיר בבירור את שמו של מייסד החברה מר  Matsuda .

בשנותיה המוקדמות של מאזדה היא עסקה בעיקר ביצור קטנועים תלת גלגליים, מוצרים תעשייתים שונים ואף כלי נשק. רק החל מתחילת שנות ה60 החלה מאזדה לייצר מכוניות ושמה שונה באופן סופי למאזדה רק בשנת 1984. בשנים אלו הצליחה מאזדה מאוד עם השקת דגם ה 323 ודגמים דומים נוספים במחירים עממיים. נקודת מפנה חשובה היתה השקת דגם ה
mx5  הספורטיבי שהצליח מאוד והיה לרכב הספורט הנמכר ביותר בעולם באותה התקופה. מאזדה נמצאת בבעלות חלקית של תאגיד פורד שמחזיק בכשליש ממניות החברה.


אל ישראל הגיעה המאזדה בתחילת שנות ה-90 והיא סחפה את השוק בסערה כאשר דגם הלאנטיס היה לנמכר ביותר בישראל ועקף את המיצובישי לאנסר שכיכב בראש טבלת המכירות דאז. כיום מגוון דגמי מזדה נמכרים הן דרך היבואן הרשמי- דלק מוטורס והן בחטיבת מכירת הרכב של חברת הליסינג שלמה סיקסט.

 

עוד באתר:
רכב למכירה - אחריות מורכבת ואפשרויות מימון יחודיות
ליסינג פרטי - חיסכון משמעותי ושקט נפשי
ליסינג תפעולי - מערך שרות בפריסה ארצית