אופל

חברת אופל היא אחת מיצרניות הרכב הוותיקות ביותר בעולם. החברה הגרמנית שהוקמה בשנת 1862 על ידי אדם אופל חגגה בשנת 2012 יום הולדת 150. סיפור ההיסטוריה הארוכה של אופל משתלב אם ההיסטוריה של היבשת האירופית כולה. כבר בתקופת מלחמת העולם הראשונה היתה אופל ליצרנית הרכב הגדולה באירופה. בהמשך נרכשה החברה על ידי ג'נרל מוטורס ונהנתה מחסותו של קונצרן הענק. לאחר מלחמת העולם השנייה השיקה אופל דגמים חדשים והחלה לבסס את מעמדה כמותג אירופאי מוביל.

לאופל חברת אחות הקרויה
- Vauxhall שעיקר ההתמקדות שלה היא מכירה לשוק האנגלי. אופל היא בין החברות היחידות שמפעליהן עדיין לא הועברו למזרח והיא מייצרת את כל מכוניותיה באירופה. בנוסף מפעילה אופל שלושה עשר מפעלים באירופה ומעסיקה עשרות אלפי עובדים.

החברה הצהירה לאחרונה כי היא מתכננת להשיק בשנים הקרובות עשרות דגמי רכב חדשים ולהציג 13 סוגי מנועים חדשים שפיתחה, מה שאמור להרכיב למעשה את קו המוצרים הגדול ביותר שאי פעם הושק באופל. דגמי אופל, מיובאים בארץ ע"י קבוצת שלמה (אשר שייכת לה בין השאר גם חברת הליסינג שלמה סיקסט המתמחה במכירת רכב קנייה והשכרה) שעמלה בשנים האחרונות על ייבוא של דגמים נוספים של יצרן זה לארץ.