השכרת רכב בסלובניה

חופשה עם רכב שכור בסלובניה תאפשר לגם גמישות מרבית ובחירה חופשית להנות מכל הטוב שיש למדינה להציע: מהמוזיאונים ומוקדי התרבות בבירה לובליאנה ובערים נוספות, דרך הנופים עוצרי הנשימה, המפלים הגדולים, הצוקים הגבוהים, מערות הנטיפים המרשימות, היערות הירוקים ושמורות הטבע המרהיבות.

לובליאנה ממוקמת ממש במרכזה של המדינה, והיא יכולה להיות מוקד נפלא לצאת ממנו ל"טיולי כוכב" עם רכב שכור ברחבי סלובניה.

מערכת הכבישים בסלובניה נחשבת מפותחת באופן יחסי למדינות אחרות במזרח אירופה, והדבר תקף גם בכבישים פחות מרכזיים. עם זאת, באזורים כפריים חלק מהכבישים עלולים להיות צרים ומפותלים, וידרשו מכם יתר תשומת לב בעת הנהיגה. המעבר למדינה השכנה קרואטיה הוא קל ומהיר, ויש רבים שמשלבים את שתי המדינות בטיול אחד עוצר נשימה. חופשה עם רכב תאפשר לכם חופש תנועה מלא גם בנקודה זו ולכן השכרת רכב הינה הפתרון היעיל והמשתלם ביותר עבור החופשה שלכם.

 

מידע וטיפים לנהיגה בסלובניה:

  • בדומה לשכנתה קרואטיה, מהירות הנסיעה המותרת באוטוסטרדות בסלובניה היא עד 130 קמ"ש ובכבישים מהירים עד 100 קמ"ש. בדרכים בין עירוניות המהירות המותרת היא 90 קמ"ש ובשטח בנוי עד 50 קמ"ש.
  • הנסיעה בכבישי אגרה מהירים בסלובניה אפשרית רק עם מדבקה המעידה כי שילמתם את אגרת הנסיעה (Vignette). המדבקה קצובה בזמן ויש להקפיד כי היא בתוקף כאשר אתם נוסעים בכבישים המהירים. ניתן לרכוש את המדבקה בתחנות דלק ובקיוסקים. נסיעה ללא מדבקה בתוקף עלולה לגרור קנס כבד אם תיתפסו.
  • אם אתם חובבי מנהרות – ודאי תשמחו לפגוש הרבה כאלה בכבישים הראשיים. בסלובניה יש מנהרות שאורכן מגיע לכ-10 ק"מ ואפילו יותר. על פי רוב, מעבר במנהרות מקצר מאוד את הדרך, אך מונע מכם מפגש בלתי אמצעי עם הנוף. השיקול שלכם.
  • חוקי התעבורה בסלובניה מחייבים נסיעה עם אורות דולקים גם בשעות היום לכל אורך השנה. הקפידו לכבות את האורות בעת חנייה או לוודא שהם כבים מעצמם.
  • בחודשי החורף יש לוודא שהרכב השכור שלכם מצויד בערכת נהיגה בשלג עם שרשראות יעודיות. הקפידו לוודא שאתם יודעים כיצד להרכיב את השרשראות ונסו להימנע מנהיגה בתנאי דרך קשים בשל שלג או קרח על הכביש.  (ודאו מראש מול חברת השכרת הרכב בסלובניה לגבי ערכת נהיגה בשלג).
  • חוקי התעבורה המקומיים מעניקים זכות קדימה ויחס מועדף בדרך לתחבורה ציבורית ובמיוחד להסעות של תלמידים. שימו לב כי החוק אוסר לעקוף רכב המשמש להסעת ילדים כאשר הוא עוצר. התאזרו בסבלנות.

 

יעדי השכרת רכב בסלובניה (לחצו על היעד המבוקש):

שדה התעופה מאריבור, קלזה , שדה התעופה פורטורוז

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixtחזור לעמוד הבית: השכרת רכב בחו"ל