השכרת רכב בקרואטיה

חופשה עם רכב שכור בקרואטיה מאפשרת לכם חופש תנועה מלא וגמישות מרבית בהגעה לכל נקודות העניין ואוצרות הטבע של המדינה ההררית ומפגש קרוב עם נופיה עוצרי הנשימה. קרואטיה עשירה באתרים היסטוריים, שמורות טבע קסומות, ועיירות חוף מלאות באטרקציות.

הכבישים המפותלים שבהרים ידרשו מכם ריכוז וערנות מלאים בזמן הנהיגה, אך הנופים המרהיבים יפצו על כך, ותוכלו לעצור בנקודות תצפית רבות ופשוט להתענג על מראות הטבע שסביבכם. גם באזורי החוף, בעיירות ובכפרים לאורך הים האדריאטי, הדרכים לעתים תלולות מאוד ומחייבות נהיגה במשנה זהירות. תיירים רבים המגיעים לכאן מסכימים כי הדרך היפה ביותר לנהיגה בקרואטיה היא הכביש האדריאטי ((Jadranska magistrala המחבר את רייקה ודוברובניק.

בכל הנוגע לתשתיות תחבורה, חשוב לזכור כי קרואטיה עדיין רחוקה מהנעשה במרבית מדינות מערב אירופה ובישראל. הכבישים באזורים הכפריים צרים יותר ומתוחזקים ברמה שאינה אופיינית למדינות רבות אחרות. עם זאת, בשנים האחרונות מורגשת תנופת פיתוח במדינה, והכבישים הראשיים נמצאים במגמת שיפור והרחבה מתמדת, כך שהשכרת רכב הוא הפתרון האידיאלי והמשתלם לטייל במדינה.

 

מידע וטיפים לנהיגה בקרואטיה:

  • בקרואטיה אין הרבה כבישים מהירים. המהירות המותרת באוטוסטרדות היא עד 130 קמ"ש, וישנם גם כבישים ראשיים שבהם המהירות המותרת היא 110 קמ"ש. בכבישי בין עירוניים המהירות המותרת היא עד 90 קמ"ש ובתוך העיר 50 קמ"ש.
  • החוק המקומי מחייב נסיעה עם אורות דולקים לכל אורך השנה. בעת חנייה, הקפידו לוודא שהאורות ברכב כבים אוטומטית כאשר אתם מדוממים את המנוע או זמן קצר לאחר מכן.
  • יש בקרואטיה כמה כבישי אגרה, וכמה מקטעי-כביש קצרים יותר שבהם נגבית אגרה (בעיקר גשרים ומנהרות). בחלק מהמקומות תידרשו לשלם מראש את תעריף הנסיעה, ובחלקם תקבלו בכניסה לקטע האגרה כרטיס ותשלמו ביציאה ממנו בהתאם למרחק שנסעתם. שימו לב לשילוט בכניסה לכבישי האגרה.
  • שימו לב כי בצמתים שבהם רמזור ירוק מאפשר פנייה שמאלה - התנועה ממול מתאפשרת במקביל. יש להמתין למעבר המכוניות בנתיב הנגדי ורק כאשר הצומת פנוי – לבצע את הפנייה שמאלה.
  • בקרואטיה יש זכות קדימה לכלי תחבורה ציבורית ואוטובוסים המסיעים תלמידים. היו ערניים לנוכחותם בכביש במהלך הנהיגה.
  • בין החודשים נובמבר ואפריל מומלץ לוודא כי הרכב שברשותכם מצויד בערכת נהיגה בשלג, הכוללת שרשראות לגלגלים. לפני שתצאו לדרך מומלץ לוודא שאתם יודעים כיצד להרכיב את השרשראות ולפרק אותן. השתדלו להימנע ככל שניתן מנהיגה בתנאי קיפאון קיצוניים אם הדבר אינו הכרחי.

 

לשלמה Sixt סניפי השכרת רכב רבים בקרואטיה, ביניהם (לחצו על היעד המבוקש):

דוברובניק, אופטיה, פולה, זאגרב

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixt

 

חזור לעמוד הבית: השכרת רכב בחו"ל