השכרת רכב בבלגיה

חופשה עם רכב שכור בבלגיה תאפשר לכם חופש תנועה מלא, בקצב שלכם ובהתאם למה שמעניין אתכם. תוכלו להנות בין היתר ממגוון הערים הקלאסיות במדינה, מפסל הילד השובב והמוזיאונים של בריסל, מההיסטוריה המפוארת של אנטוורפן, מסמטאות האבן העתיקות של ברוז', ועוד. כמובן שאסור להחמיץ טעימות רבות מהשוקולד הבלגי המשובח. הטעם שלו, ההקפדה על העיצוב, ושילוב הטעמים ילוו אתכם עוד זמן רב אחרי שתחזרו מהטיול.

השכרת רכב היא הפתרון האופטימלי עבור אלה מכם שרוצים לטייל ברחבי אירופה ולהכיר אותה באמת. במקרים רבים בלגיה מהווה "מדינת מעבר" לנוהגים ברכב שכור שמטיילים במערב אירופה ועוברים בין הולנד, וצרפת. המעבר בין המדינות באמצעות רכב שכור הוא חלק ונוח, וגם אם לא תעצרו בבלגיה לשהות ממושכת – יש להיות מודעים לתנאי הנהיגה במדינה.

 

להשכרת רכב בבלגיה במחירים בלעדיים באתר - לחצו כאן>>>

 

מידע וטיפים לנהיגה בבלגיה:

  • מהירות הנסיעה המותרת בכבישים מהירים בבלגיה היא 120 קמ"ש. בכבישים בין עירוניים המהירות המותרת היא 90 קמ"ש.
  • בנהיגה בתוך הערים, הקפידו לשים לב לתנועת החשמליות, שכן החוק מעניק להן זכות קדימה. נתיבי התנועה משתלבים ולעתים חוצים זה את זה. הקפידו על מתן זכות קדימה במיוחד בצמתים, והימנעו מ"גלישה" פתאומית לנתיבים של חשמלית במהלך ביצוע פניות.
  • בלגיה נחשבת ידידותית במיוחד לרוכבי אופניים, ובכבישים רבים יש נתיבים או שבילים מקבילים המיועדים רק להם. שימו לב לשילוט, והיו זהירים במיוחד כלפי השותפים המדוושים שבדרך.
  • שלטי הדרכים בבלגיה עלולים להיות מעט מתעתעים, שכן באזורים מסוימים הם כתובים בצרפתית, ובאזורים אחרים בגרמנית או הולנדית, בשל השפעה היסטורית של המדינות והעמים השכנים והשפות הרשמיות השונות המדוברות ברחבי המדינה.
  • תחנות דלק רבות בבלגיה אינן פועלות בימי ראשון. על פי רוב, בכבישים מהירים התחנות פתוחות בכל ימות השבוע. תכננו את עצירות התדלוק באופן כזה שלא תמצאו את עצמכם ללא דלק.
  • אם אתם יוצאים לחופשת קיץ עם רכב שכור בבלגיה, קחו בחשבון ששעות האור במהלך היממה עשויות מעט לבלבל אתכם, בשל מיקומה הצפוני של המדינה. ייתכן מצב שבו תמצאו את עצמכם נוהגים באור יום כמעט מלא ב-20:30 ואפילו ב-21:00. העיניים אולי יחושו שזה אמצע היום, אך קרוב לודאי שהגוף ירגיש כמו בשעות הערב ומידת הערנות שלכם תהיה בהתאם. שימו לב והישארו עירניים בנהיגה.
  • כביש האגרה היחיד במדינה הוא מנהרת Liefkenshoek העוברת מתחת לנהר סכלדה (Schelde) ומחברת בין אנטוורפן והעיר הקטנה בוורן. אורכה של המנהרה כ-1,400 מטרים בלבד.
  • בלגיה נחשבת אחת המדינות המובילות באירופה בייצור בירות איכותיות. שימו לב כי הבירה הבלגית בד"כ בעלת שיעורי אלכוהול גבוהים יחסית, ולכן שתייה מועטה יחסית תביא אתכם לסף המותר בחוק בנהיגה (ריכוז אלכוהול בדם של 0.05%).
  • קחו בחשבון שאם קיבלתם קנס על עבירת תנועה - ייתכן שהשוטר ידרוש לגבות אותו מכם במקום, ובמזומן.

 

לשלמה Sixt מגוון סניפי השכרת רכב בבלגיה, ביניהם (לחצו על היעד המבוקש):

בריסל, אנטוורפן, גנט

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixt