השכרת רכב בהולנד

הולנד היא יעד קלאסי לטיול משפחתי עם רכב שכור. מדינת המרחבים והמישורים הגדולים עשירה בערים שוקקות וכפרים ציוריים, שנהנים משפע המים ועמוסים באטרקציות לכל הגילאים ולכל הטעמים. הנוף חרוץ באינספור תעלות מים, והסכרים הרבים מספרים את סיפורה של המדינה שלמדה כיצד להתמודד עם סכנת ההצפות התמידית. אחד היתרונות הגדולים של הולנד הוא גודלה הצנוע, המאפשר גישה למגוון מקומות בנסיעה קצרה יחסית ברכב. הנופים הירוקים עוטפים כל פינה, וכדי למצות את הטוב שבהולנד כדאי לצאת אל המרחבים ולספוג אותם ואת מה שיש להם להציע.

כמעט בכל כביש שבו תבחרו לנהוג ייפרש מולכם האופק מקצה לקצה באזורים המישוריים האינסופיים של הולנד. טחנות רוח, אגמים ותעלות ישלימו את המראה הפסטורלי, ויעניקו חוויית נהיגה נעימה ושלווה.

הולנד, ארץ המישורים ותעלות המים, מבטיחה חווית נהיגה מהנה למבקרים בה. השכרת רכב בהולנד מהווה פתרון אופטימלי עבור משפחות שיוצאות ל"טיולי כוכב", בעיקר בעונת הקיץ. אם אתם מחפשים כפרים שלווים, פארקים מלאי אטרקציות לילדים, או אגמים פסטורליים – חופשה עם רכב שכור בהולנד מיועדת בדיוק בשבילכם.

מידע וטיפים לנהיגה בהולנד:

  • שימו לב כי לחשמליות יש זכות קדימה במקומות שבהם נתיב הנסיעה מצטלב עם כלי רכב אחרים.
  • הולנד ידועה בגישה הידידותית שלה כלפי אמצעי תחבורה אלטרנטיבים, ובראשם האופניים. במסלולי האופניים יש לרוכבים זכות קדימה, גם כאשר הם חוצים את נתיבי נסיעת המכוניות. היו זהירים במיוחד כלפי הרוכבים בככרות, שכן יש להעניק לרוכבים הממשיכים ישר זכות קדימה, גם אם אתם נוהגים ברכב ומנסים לצאת מהככר. באופן כללי, היו עירניים לרוכבי האופניים סביבכם שעלולים להפתיע ולנוע באופן שאנו לא מכירים מהנהיגה בכבישי ישראל.
  • הולנד מרושתת בתעלות מים רחבות בערים ובכפרים ואף מחוץ להם. מעבר התנועה מעל התעלות נעשה על גבי גשרים. כאשר אתם מתקרבים לגשר שימו לב לשילוט ולסימני האיתות. חלק מהגשרים נפתחים כדי לאפשר מעבר סירות תחתיהם, ובשלב זה – תנועת המכוניות נעצרת.
  • בהולנד אין כבישי אגרה. בכך היא שונה ממדינות רבות במערב אירופה.
  • בערים רבות וגם באזורים הכפריים חלק מהכבישים מרוצפים באבנים, ולכן יש לנקוט משנה זהירות בנהיגה בתנאי גשם, שכן הרחובות הללו חלקים יותר מכבישי האספלט המוכרים לנו, ואחיזת הגלגלים בהם חלשה יותר.
  • מרבית תחנות הדלק בהולנד פתוחות מ-8 בבוקר עד חצות. בנוסף, מרביתן סגורות בימי ראשון. נסו לתכנן את מילוי הדלק בהתאם, כדי שלא תתקעו באמצע נסיעה עם מכל דלק ריק.
  • אם אתם נוהגים במהלך חופשת קיץ בהולנד קחו בחשבון ששעות האור עלולות לתעתע, בגלל מיקומה הצפוני של המדינה. בהחלט ייתכן שתמצאו את עצמכם נוהגים בכבישי הולנד ב-20:30 או אפילו מאוחר יותר, באור כמעט מלא ובתחושה שמדובר באמצע היום.
  • הולנד ידועה ברחבי העולם בגישה הפתוחה שלה לשימוש בסמים קלים. עם זאת, חשוב לדעת כי נהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול – אסורה. החוק ההולנדי מחמיר בכל הנוגע לרמות האלכוהול בדמו של הנהג, אפילו יותר ממרבית מדינות אירופה האחרות. אם הביקור שלכם בהולנד כולל את החומרים הללו – הפרידו בינם ובין נהיגה.

 

לשלמה Sixt מגוון יעדי השכרת רכב בהולנד, ביניהם (לחצו על היעד המבוקש):

אמסטרדם, מסטריכט, רוטרדם, אוטרכט

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixt

 

 


חזור לעמוד הבית: השכרת רכב בחו"ל