השכרת רכב בארה"ב

השכרת רכב בארה"ב תאפשר לכם ליהנות מנהיגה במרחבים האדירים של המעצמה ותאפשר לכם לספוג את האווירה המיוחדת בכל האזורים והנופים שמדינות הברית מעניקות למבקרים בהן. אם בכוונתכם לצאת לטיול מחוץ לערים הגדולות, רכב שכור הוא הפתרון המושלם עבורכם – חווית הנהיגה בארה"ב היא מהמהנות בעולם המערבי. מדינת-הענק עשירה במרחבים ובכבישים מתקדמים, הוסיפו לכך את העובדה שמחירי הדלק נמוכים במיוחד – ותקבלו מדינה שפשוט מזמינה את הנהג לחווית דרכים מלאת השראה.

רשת האוטוסטרדות בארה"ב (Interstate Highway System) נחשבת לארוכה ביותר בעולם. ויש בה כ-76 אלף ק"מ של כבישים מהירים באיכות גבוהה, חלקם כבישי אגרה. האוטוסטרדות מסומנות במספרים, והיציאות מהן מצוינות במספר המיילים מנקודת ההתחלה של הכביש.

חלק מהכבישים בארה"ב הם כבר מזמן בגדר מיתוס, ומי שיוצא לחופשה עם רכב שכור לא יכול להרשות לעצמו לחזור הביתה בלי גיחה לכמה מהם – ובראשם כביש 66 (Route 66) המיתולוגי. הכביש הזה נחנך ב-1926, הוא חצה שמונה מדינות ואורכו המקורי בין שיקגו ולוס אנג'לס היה כמעט 4,000 ק"מ. בדברי הימים של ארה"ב הוא נחשב כבעל תפקיד משמעותי בצמיחת המדינות שבהן עבר וזה להופיע בסרטים רבים כאייקון תרבות של ממש. ב-1985 הכביש הוצא ממערכת הכבישים הבין-מדינתיים, אך עד היום נחשבים חלקים ממנו כאטרקציה מבוקשת לתיירים.

כביש נוסף שיגרום גם למתלבטים ביניכם להכנס לסוכנות השכרת הרכב הוא כביש מספר 1 המפורסם. הכביש הנמצא במערב ארה"ב מחבר בין סאן פרנסיסקו ללוס אנג'לס והוא נחשב לאחד מכבישים היפים בארה"ב כולה. הכביש מספק הצצה על האוקיינוס השקט ומספק חווית טיול שלעולם לא תשכחו. עיירות קטנות ומטופחות, טירות, שמורות טבע מרהיבות, צוקים מאלפים - לאורך הכביש הזה יש הכל.

 

להשכרת רכב בארה"ב במחירים בלעדיים לאתר - לחצו כאן>>>

 

מידע וטיפים לנהיגה בארה"ב:

 • רישיון בינלאומי – בעקרון רישיון הנהיגה הישראלי (רישיון הפלסטיק) תקף גם בארה"ב לתקופה של עד שנה (ובתנאי שכותרת הרישיון הינה Driving License ולא Driving Permit כפי שהיה כתוב ברישיונות שהוצאו בעבר). בכל מקרה כדאי תמיד להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי אותו ניתן להוציא במספר נקודות בארץ כמו בממסי או בדואר.
 • המרחקים, המהירויות, שלטי הדרכים בארה"ב – כולם נמדדים במיילים. זה טריוויאלי וידוע, אך לעתים אנחנו נוטים לשכוח את זה בחישובי הזמנים בנסיעה, או במבט חטוף ללוח השעונים ומד המהירות במכונית. מייל אחד שווה כ-1.6 ק"מ.
 • חלק מחוקי התנועה שונים במידת-מה בין המדינות, ובכלל זה מהירויות הנסיעה המותרות. שימו לב לשילוט, במיוחד לאחר שתעברו בין מדינה למדינה. קחו לכם פרק-זמן להתרגל לחוקים החדשים, להתאים את מהירות הנסיעה, והיו עירניים.
 • בשונה מחוקי התעבורה בישראל, במדינות רבות בארה"ב ניתן לפנות בצומת ימינה גם ברמזור אדום לאחר שוידאתם כי הדרך פנויה, אלא אם יש תמרור המורה במפורש כי הדבר אסור.
 • בצמתים ללא רמזורים, היכן שמוצב תמרור עצור קיים חוק פשוט: המגיע ראשון לצומת מכל כיוון שהוא - הוא גם הראשון לחצות אותו (אחרי עצירה מלאה, כמובן).
 • מומלץ להצטייד בכסף קטן לצורך תשלום מדויק בכבישי אגרה. התשלום נעשה לעתים על ידי עצירה בנקודת הכניסה או היציאה מהכביש לצד "משפך" של מטבעות. לאחר השלכת הסכום המדויק בנקודת התשלום – תקבלו חיווי כי הסכום שולם ואתם יכולים להמשיך בנסיעה. קיימת אפשרות לשלם גם לאיש-שרות בקופה שבעמדת הכניסה. בחרו את נתיב הכניסה לפי השילוט והימנעו ממעבר בנתיב המיועד לאמצעי תשלום אחרים (במסלול המנויים, למשל).
 • האוטובוסים הצהובים המסיעים ילדים לבתי הספר הם סוג של "חיה מוגנת" בכבישי ארה"ב. כאשר הם עוצרים ומדליקים אורות מהבהבים - הנהגים בסביבתם מחויבים לעצור בשני הכיוונים, ולאפשר לילדים לרדת ולחצות את הכביש בבטחה. הקפידו על כך, מכיוון שהעונשים על אי-ציות לחוק זה הם כבדים במיוחד. בנוסף, בסמוך לבתי הספר ישנן על פי רוב הגבלות מהירות מחמירות (שימו לב לשילוט).
 • אם שוטר עצר אתכם לבדיקה – אל תצאו מהרכב, פתחו חלון ותנו לו לגשת אליכם. הקפידו לשבת במושבכם, ומומלץ להשאיר את שתי הידיים על ההגה. הימנעו מכל תנועה שעלולה להיראות חשודה ומלאו בקפדנות אחר ההוראות של השוטר. במרבית המקרים מדובר בבדיקה שגרתית של רשיונות, ולכן לא כדאי לעשות טעויות שנובעות מלחץ. השוטרים בארה"ב אדיבים אך אסרטיבים מאוד, אז אל תתחכמו.
 • בכבישים הראשיים שבמרבית הערים הגדולות יש נתיבים מיוחדים ל- Car Pool שבהם מותרת הנסיעה רק לכלי רכב עם מספר נוסעים מינימלי המצוין בשלטים בכניסה לנתיב.
 • באזורי החוף בארה"ב, ובעיקר בחוף המזרחי, שורר לעתים מזג אוויר קיצוני (סופות שלגים בחורף, סופות טרופיות בקיץ ובסתיו, וכו'). היו קשובים לתחזית מזג האוויר והשתדלו להימנע מנסיעות שאינן הכרחיות במזג אוויר קיצוני, גם אם הכבישים פתוחים לתנועה.
 • סוג דלק – ישנן תחנות דלק רבות פזורות ברחבי ארה"ב, חשוב לוודא בעת השכרת הרכב בארה"ב איזה סוג דלק עליכם למלא ברכב.
 • זקוקים לעצירה לצורך מנוחה והתרעננות? בכבישים האדירים של ארה"ב תוכלו לזהות נקודות מומלצות לעצירה על ידי כמות המשאיות שעוצרות במקום. אם זה טוב למקצועני הכבישים של אמריקה – זה טוב גם עבורכם.

 

לשלמה Sixt מגוון רחב סניפי השכרת רכב בארה"ב, ביניהם (לחצו על היעד המבוקש):


ניו יורק, ניוארק, סאן פרנסיסקו, סאן דייגו, לוס אנג'לס, בוסטון, פלורידה, מיאמי, שיקגו, פילדלפיה, דטרויט

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixt