השכרת רכב בשוויץ רק עם שלמה

השכרת רכב בשוויץ מאפשרת לכם ליהנות מחוויה יוצאת דופן, המלווה בנופים פסטורלים ועוצרי נשימה. האופי ההררי בשטחי המדינה הוא שמעניק את הנופים המרשימים, צוקי הענק והתהומות המאתגרים לצד כבישים רבים. הכבישים המפותלים בהרים דורשים נהיגה תוך ריכוז רב, אך מי שאוהב את הנופים הללו לא יחמיץ את ההנאה שאפשר להפיק מהנסיעה.

כאשר נוהגים ברכב שכור בשוויץ חשוב להתאים את אופי הנהיגה לתנאי מזג האוויר. בעונת החורף מעברי ההרים הגבוהים עשויים להיות עמוסים בשלג רב. על פי רוב הכבישים מפונים מכמויות השלג, וזה נערם לעתים בצדי הדרכים לגובה של כמה מטרים. בפסגות הגבוהות ייתכן בהחלט שתנהגו כאשר מימינכם ומשמאלכם מתנשאים "קירות לבנים" של שלג.

הדרכים בשוויץ

בדומה לשכנותיה, רשת הכבישים בשוויץ מפותחת מאוד, והכבישים מתוחזקים בצורה מוקפדת במיוחד. מערכת האוטוסטרדות (Autobahn) מאפשרת נסיעות במהירויות גבוהות יחסית (עד כ-120 קמ"ש).

בכמה אזורים הרריים תפגשו בפתרונות תחבורה מעט פחות קונבנציונליים מאלה שאתם מכירים. כך למשל, מנהרות שנחצבו בהרים מאפשרות לקצר מסלולי נהיגה רבים. חלק מהמנהרות מוגדרות ככבישי אגרה, הנסיעה בהן מקצרת באופן משמעותי את המרחקים, אך עמוק באדמה תתקשו ליהנות מהנופים המרשימים שמסביב. חלק מהמנהרות הן חד-סטריות ובכניסה אליהן מוצבים רמזורים ופקחים שמסדירים את התנועה לסירוגין - בכל פעם לכיוון אחר.

אמצעי תחבורה נוסף וייחודי הוא "רכבת המכוניות" המאפשרת לכם לעלות עם המכונית על קרונות רכבת יעודיים במעברי הרים וצירים שבהם אסורה תנועת מכוניות ויש רק מסילות ברזל. במהלך הנסיעה ברכבת הזו הנוסעים יושבים בתוך המכונית.

 

להשכרת רכב בשוויץ במחירים אטרקטיביים - לחצו כאן>>>

מידע וטיפים לנהיגה בשוויץ:

  • שוויץ אינה חברה באיחוד האירופי, ולכן מעברי הגבול בינה ובין המדינות השכנות לה (אוסטריה, גרמניה, צרפת ואיטליה) מוחשיים הרבה יותר בהשוואה לשילוט הצנוע כאשר עוברים בנהיגה בין מדינות אחרות באיחוד. אם אתם נוהגים בין כמה מדינות, ייתכן שתידרשו להציג דרכון בנקודת המעבר, ולעתים רחוקות אף נדרשת בדיקה של רשויות המכס בכניסה לשוויץ או ביציאה ממנה.
  • נסיעה בכבישי האגרה המהירים בשוויץ נעשית לאחר רכישת מדבקה מיוחדת המאפשרת תנועה חופשית בהם. את המדבקה ניתן לרכוש במעברי הגבול ובתחנות דלק, ויש להדביקה על השמשה הקדמית של המכונית. אם תיתפסו ללא מדבקה הקנס הצפוי יהיה כ-100 פרנק שוויצרי, בנוסף למחיר המדבקה שתחויבו לשלם. על פי רוב, במכוניות המושכרות בשוויץ המדבקה המכונה Vignette כבר קיימת, אך חשוב לוודא זאת לפני שתצאו לדרך.
  • בעונת החורף מומלץ לוודא כי יש ברשותכם ערכת נהיגה בשלג, הכוללת שרשראות לגלגלים. ודאו כי אתם יודעים כיצד להרכיב אותן וכיצד לפרקן בתום השימוש. נהיגה על כבישים מושלגים או קפואים דורשת מיומנות רבה, ומומלץ להימנע ממנה כאשר זה אפשרי. מומלץ לברר מראש מול חברות השכרת הרכב בשוויץ אם יש צורך בערכה שכזו ולוודא כי ניתן להשכירה.
  • בעת נהיגה בכבישים צרים ומפותלים – ובמיוחד בתנאי ראות לקויה – תושבי שוויץ נוהגים לאותת באורות הרכב או לצפור כאשר הם מגיעים לסיבוב, כדי להזהיר את נהג הרכב שבא ממול. קחו בחשבון שבכבישים הרריים וצרים יש זכות קדימה לרכב שנוסע בעלייה.
  • בכמה מעיירות החורף ואתרי הסקי בשוויץ לא ניתן לנוע ברחובות עם כלי רכב פרטיים. אם הגעתם למקום שכזה תבחינו בשילוט בולט. במקרים הללו ניתן לחנות מחוץ לעיירה או למרגלות ההר – ולהמשיך בתחבורה ציבורית או בשרותי השאטל המקומיים.

 

שלמה Sixt משכירה רכבים ביעדים רבים בשוויץ וביניהם:

 

השכרת רכב בציריך , השכרת רכב בז'נבה

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixt


חזור לעמוד הבית: השכרת רכב בחו"ל