לטייל בצרפת עם רכב שכור - רק עם שלמה סיקסט

נהיגה בצרפת יכולה להיות חוויה יוצאת דופן. מהרחובות מלאי השיק והפאר של פריז, עבור בדרכים ההרריות של האלפים הצרפתים שהופכים לבנים עם בוא החורף, דרך חבלי הארץ המופלאים שבהם משתרעים הכרמים והיקבים הידועים של צרפת, ועד לחופי הריביירה הנעימים שבהם תוכלו להתענג במזג אוויר נעים ולהתבשם מאבק הכוכבים בקרב עשירים ושועי-עולם.

 

השכרת רכב בצרפת – ובמיוחד לצורך טיול באזורים הכפריים - מאפשרת לכם ליהנות מהחוויה הצרפתית המלאה בצורה חופשית ולנהל לעצמכם את לוח הזמנים של החופשה. רכב שכור יאפשר לכם להגיע בצורה קלה וגמישה לפינות חמד נסתרות מבלי להיות תלויים בתחבורה הציבורית. קחו בחשבון כי במרכזי הערים הקלאסיות ההתניידות עם רכב מעט סבוכה יותר, ומצוקת החניה מורגשת ברחובות רבים.

 

מידע וטיפים לנהיגה בצרפת:

  • לצורך השכרת רכב בצרפת יש להצטייד ברשיון הנהיגה הישראלי בתוקף לתקופה של 12 חודשים ומגיל 18 בלבד.
  • מהירות הנסיעה המירבית בכבישי צרפת מושפעת גם מתנאי מזג האוויר. לעיתים במזג אוויר גשום המהירות המותרת לנסיעה תהיה נמוכה יותר. בתנאים קיצוניים וראות לקויה המהירות המותרת צונחת אפילו ל-50 קמ"ש בכבישים בין עירוניים.
  • נהיגת חורף באזורים גבוהים ומושלגים בצרפת דורשת הכנה מוקדמת והצטיידות בערכת נהיגה בשלג ושרשראות לגלגלים. מומלץ לוודא מול חברת השכרת הרכב בצרפת שיש כזו ערכה ברכב ושאתם יודעים כיצד להרכיב את השרשראות במקרה הצורך. בתנאי שלג, הימנעו מלקחת סיכונים מיותרים, הגדילו את המרחק מהמכונית שלפניכם והישמרו מפני החלקה על כבישים קפואים.
  • הנסיעה בערים ובמיוחד בפריס, שונה באופן מהותי מנסיעה בכפרים ובערים הקטנות. הנהגים העירוניים נוטים לנסוע במהירות ורכב עם תאונות פח הוא מראה די נפוץ ברחובות הערים. נסו לשמור על שלכם ללא פגע.
  • אכיפת חוקי המהירות באמצעות "מארבי לייזר" נפוצה גם באזורי תיירות, ולכן מומלץ להקפיד על נסיעה במהירות המותרת בחוק.
  • אם קבלתם דו"ח על מהירות תידרשו לשלם אותו במקום. קחו בחשבון כי דו"ח על מהירות מופרזת יכול להגיע אפילו ל-400 יורו. במידה ואין ברשותכם כסף מזומן לתשלום הדו"ח – השוטר ילווה אתכם לכספומט הקרוב ויגבה את הסכום. במקרי קיצון של עבירות נהיגה חמורות יש לשוטר סמכות להחרים את הרכב.
  • סימון של פס לבן כפול בכביש מהיר משמעותו נתיב לנסיעה איטית. מותר לצאת מהנתיב ולשוב אליו לצורך ביצוע עקיפה.
  • בצרפת יש לא מעט כבישי אגרה. העיקרון מוכר: אתם נדרשים לשלם תמורת הזכות לנסוע בכבישים מהירים ואיכותיים, ובכך לקצר את זמני הנסיעה. השלטים של כבישי האגרה מסומנים במילה Péage . על פי רוב, בכניסה לכביש אגרה תעברו בעמדה שבה תקחו כרטיס, ותידרשו לשלם בנקודת היציאה על פי הנתיב שנסעתם והמרחק שעברתם מנקודת הכניסה. התשלום אפשרי במזומן או באמצעות כרטיס אשראי בינ"ל.
  • הרמזורים בצרפת מתנהגים מעט אחרת ממה שאנו רגילים בארץ: כאשר תעמדו ברמזור אדום הוא יתחלף לירוק ללא האור הכתום. כאשר הרמזור יתחלף בחזרה לאדום זה יעשה ללא הבהוב של האור הירוק, ולפני האדום ידלק לזמן קצר האור הכתום.

 

 

שלמה Sixt משכירה רכבים ביעדים רבים בצרפת וביניהם:


השכרת רכב בפריז , השכרת רכב במרסייהשכרת רכב בניס

 

נסיעה טובה ובטוחה עם שלמה Sixt

 

חזור לעמוד הבית: השכרת רכב בחו"ל