הם עוצרי נשימה, מפתיעים, יחודיים, אבל בעיקר – מאוד מאוד מפחידים. קבלו טעימה מכמה מהכבישים הכי מעוררי אימה ברחבי העולם.

 

North Yungas Road, Bolivia

הכביש המחבר בין לה פאס לקורויקו בבוליביה זכה לכינוי "דרך המוות" והוכתר מזמן כדרך המסוכנת ביותר בעולם. מדובר בקטע כביש הררי בן כ-65 ק"מ, עם תהומות שנפערות בצדי הדרך הסלולה. אם הגבהים המטורפים האלה לא יפחידו אתכם – יש סיכוי לא רע שתיבהלו דווקא מאלפי המצבות והצלבים הפרוסים לאורך הדרך לזכר קורבנותיה. על פי הערכות שונות נהרגים כאן מדי שנה בתאונות 200-300 איש.

 

 

 

Stelvio Pass Road, Italy

מעבר ההרים המטורף הזה נמצא בדולומיטים, בחלק המזרחי של שרשרת האלפים, ובגובה של 2,757 מ' מעל לפני הים. הדרך נסללה בחצי הראשון של המאה ה-19, אורכה 49 ק"מ, והיא כוללת כ-80 עיקולי פרסה חדים במיוחד. הכביש מהווה אתגר ספורטיבי יחודי גם עבור רוכבי אופניים, ובמהלך החורף הוא סגור למעבר בשל תנאי מזג האוויר הכוללים שלג וקרח.

 

 

 

Dalton Highway , Alaska

הדרך הנקראת על שם המהנדס שפיקח על סלילתה היא בת 40 שנה והיא נמתחת לאורכו של קו צינור הנפט טראנס-אלסקה כדי לסייע לתחזוקה השוטפת שלו. מה מפחיד בכביש? נתחיל מהאורך שלו – 666 ק"מ (שימו לב למספר). אם לא די בכך, הרי שעל פני כל האורך הזה יש רק שתי נקודות ישוב שבהן חיים כמה עשרות אנשים בסה"כ, כך שאם קורה במהלך הנסיעה משהו בלתי צפוי אתם בצרות.

 

 

 

Pan-American Highway

מדובר באחת הדרכים הארוכות בעולם, המורכבת משרשרת כבישים ומחברת את אלסקה והקצה הדרומי של ארגנטינה. כמה ארוכה? 48,000 ק"מ שכמעט כולם סלולים (ב"נתק דריין" העובר לאורך כמה עשרות ק"מ ביער גשום אין כביש סלול). זהו הכביש הארוך ביותר המחבר את אמריקה הצפונית ושכנתה הדרומית. הכביש לא מפחיד לכל אורכו, אלא בכמה מקטעים מאתגרים, והפחד הכי משמעותי שהוא מייצר הוא כנראה בשל אורכו המפלצתי.

 

 

 

Passage de Gois ,  France

קטע הכביש החמקמק הזה נמצא לחוף האוקיינוס האטלנטי, אורכו קצת למעלה מ-4 ק"מ, והוא מחבר את היבשת לאי הצרפתי Noirmoutier. הכביש "נעלם" פעמיים ביום תחת הגאות, וגם לאחר שמפלס המים יורד הוא נשאר חלקלק ומסוכן.

 

 

 

Fairy Meadows, Pakistan

למרות השם החביב, לא תמצאו פיות על הדרך הזו, שאורכה כ-10 ק"מ. הדרך מובילה לאחד ההרים המאיימים בפקיסטן, ה- Nanga Parbat בגובה 3,300 מ' מעל פני הים. היא מפותלת ונמתחת מעל תהומות ענק לכל אורכה.

 

 

 

Skippers Canyon Road, New Zealand

הדרך נמצאת לא הרחק מהעיר קווינסטאון, ואורכה כ-20 ק"מ. הדרך נסללה לטובתם של מחפשי הזהב במאה ה-19, היא צרה במיוחד ומאוד תלולה. היא נחשבת כל כך מסוכנת, שיש כמה חברות הביטוח שמחריגות אותה מרשת הכבישים המקומית ומסרבות לבטח את מי שנוהג בה. אחת האטרקציות המרכזיות לאורכה הוא גשר סקיפרס, שנמתח בגובה של 100 מ' מעל הנהר הזורם תחתיו.

 

 

 

BR-116, Brazil

לכאורה מדובר בכביש סלול ומודרני, הכביש השני באורכו במדינה העובר במקביל לקו החוף של האטלנטי (אך מעט רחוק ממנו). בפועל, מדובר בכביש מהיר עם תחזוקה לקויה, מזג אוויר לא יציב, ומוקדי פשיעה רבים לאורכו. הכביש גובה מדי-שנה חייהם של מאות בני אדם, וקטעים ממנו זכו בפי המקומיים לתואר המפוקפק Rodovia da Morte (אוטוסטרדת המוות).