כרטיסי הטיסה מוכנים, המלונות משוריינים, גם הרכב השכור שהזמנתם מסודר. ככל שמתקרב מועד הנסיעה המשפחתית מתחילה ההתרוצצות לטובת האריזות לקראת הנסיעה. איך עושים זאת בצורה שפויה ומסודרת? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לארוז נכון לחופשה המשפחתית המתקרבת.

 

הכינו רשימה

בנאלי ככל שזה נשמע, כאשר אורזים בגדים ופריטים שונים לקראת חופשה משפחתית – יש את כל הסיבות לעשות זאת בצורה מחושבת ולהתחיל מגיבוש רשימה מסודרת של פריטים. רשימה כזו תסייע לכם לא להשמיט שום דבר, להימנע מעודפים וכפילויות (מי מאיתנו רוצה לשלם Overweight  בטיסה?), ולארגן את הפריטים המתאימים ביותר עבור כל אחד מבני הבית. מומלץ להפריד את הרשימה לילדים ולהורים, ולערוך הפרדה נוספת בין הפריטים שייכנסו למזוודות והפריטים שתישאו עמכם בתיקים בעלייה למטוס.

 

מסמכים חשובים

לפני הנסיעה דאגו לסרוק או לצלם את המסמכים החשובים לנסיעה, ושמרו העתק דיגיטלי שלהם: דרכונים (כולל של הילדים), רשיונות נהיגה, פוליסות ביטוח נסיעות, כרטיסי טיסה, אישורים על הזמנת מלונות, וכו'. הדרך הפשוטה ביותר היא לשמור את הצילומים הללו בסמארטפון. אם תרצו להבטיח נגישות למסמכים גם כאשר נגמרת הסוללה או במקרה חלילה של גניבת המכשיר – דאגו לאחסן את הקבצים בשירות שמירת קבצים בענן או בתיבת המייל שלכם.

 

מספר המזוודות

כדאי מאוד לתכנן מראש את מספר המזוודות שייסעו עמכם לחופשה כך שיתאים לכל התחנות בדרך:

בטיסה - ודאו כי מספר המזוודות שאתם לוקחים והמשקל שלהן לא יגרום לכם להוצאות מיותרות – זה תלוי בתנאי הכרטיס שרכשתם ובמדיניות של חברת התעופה.

במכונית השכורה – ודאו כי המכונית יכולה להכיל בנוחות ובפשטות את מספר המזוודות ואת גודלן. כמובן שעדיף שכולן ייכנסו לתא המטען של הרכב. במידת הצורך דאגו מראש להזמין מכונית שכורה עם גגון וכיסוי מתאימים.

במלון – נסו לארוז את המזוודות כך שניתן יהיה לפרוק אותן בקלות במלון. לדוגמא, אם לקחתם שני חדרים למשפחה – אחד להורים ואחד לילדים – חלקו את הציוד בין המזוודות בהתאם, כדי שלא תצטרכו להתרוצץ בין החדרים עם ערימות בגדים.

 

סימון המזוודות

דאגו לסמן את כל המזוודות בתג עם פרטים אישיים. שימו לב כי הפרט החשוב ביותר הוא מספר הטלפון שבו יוכלו להשיג אתכם גם במהלך הנסיעה במקרה של אובדן המזוודה. זה יהיה המספר האפקטיבי ביותר, ולא בהכרח הכתובת או מספר הטלפון בבית. מומלץ להכניס תג נוסף לתוך המזוודה, כדי שניתן יהיה לזהות את בעליה גם אם התג החיצוני ייתלש בטעות.

 

כמה בגדים לקחת?

השאלה הזו יכולה לפרנס כתבות רבות, וגם לא מעט מתח בימים שלפני הטיסה. יש שני כללי אצבע פשוטים שמומלץ ללכת לפיהם:

1 – התאמה לתנאי מזג האוויר ביעד. אתרי מזג אוויר ברחבי העולם יעניקו לכם צפי די מדויק ל-5-7 ימים קדימה.

2 – גם עבור הילדים - אין צורך במספר חליפות/סטים גדול ממספר ימי השהות בטיול.

על פי רוב, שני הכללים הללו יסייעו לכם לדייק ולכווץ את כמויות הבגדים שתארזו עבורכם ועבור הילדים. תזכרו שבמקרי חירום ניתן לכבס חלק מהבגדים וכמובן לעשות שופינג של פריטים חדשים. הנסיון מלמד כי זה תמיד חלק מההנאה במהלך החופשה.

 

מה לארוז בתיק למטוס

התיק שאתם לוקחים עמכם למטוס אמור להכיל את הפריטים ההכרחיים וגם את היקרים ביותר - מסמכים חשובים, משקפי שמש ו/או זוג משקפיים רזרבי, תרופות, תכשיטים, מכשירים אלקטרוניים יקרי-ערך. לאחר שתגיעו ליעד תוכלו לחלק מחדש את התכולה הזו ואולי להעביר חלק ממנה למזוודות.

 

מה ללבוש לטיסה

נסו להלביש את הילדים בביגוד שכבות נוח ככל שניתן, שיאפשר להם להתמודד בקלות עם שינויים במזג האוויר. הטרמינל ממוזג ולעתים קריר, האוויר במטוס מעט חם יותר ויבש מאוד, ובמדינת היעד ודאי ממתין לכם מזג אוויר שונה מזה שהשארתם בבית. נסו לחשוב על הרצף הזה ולדאוג לפריטי לבוש שיתאימו לכל אחת מהתחנות בדרך. אם מדובר בטיסה מאוד ארוכה עם ילדים צעירים – אפשר בהחלט לקחת פיג'מות לטיסה.

 

גלגלו את הבגדים במזוודה

כאשר אורזים מזוודה מומלץ לגלגל את החולצות והמכנסיים ולא לקפל אותם. בגדם מגולגלים יסייעו לכם לנצל טוב יותר את נפח המזוודה, וימנעו קמטים. אפילו את הגרביים מומלץ לגלגל ולהכניסם לתוך הנעליים. בדרך זו תחסכו מקום, ותשמרו על צורתן של הנעליים.

 

ריח של בית רחוק מהבית

הטיפ הזה מיועד בעיקר למי שרוצה להתפנק ולהרגיש קצת בבית גם במהלך החופשה: שימו מעט מאבקת הכביסה או המרכך הקבוע שלכם באחת הפינות במזוודה. הבגדים יגיעו עמכם ליעד עם הריח המוכר והנעים של הבית.

 

למידע נוסף: השכרת רכב בחו"ל עם שלמה סיקסט