השכרת רכב וילדים - כל מה שחשוב לכם לדעת

כאשר שוכרים רכב לטיול משפחתי בחו"ל יש להתחשב בצרכים של כל בני המשפחה ולהתאים עבורם פתרונות ראויים. פעוטות וילדים קטנים זקוקים לכסא בטיחות מתאים, וכדאי להיות מודעים מראש לאפשרויות העומדות לפניכם בנושא זה.

ראשית, מומלץ לבדוק מהם החוקים התקפים במדינת היעד לגבי התקני בטיחות לילדים, כדי לוודא שאתם מצוידים בהתקנים המתאימים על פי דרישות החוק המקומי. התקנות בישראל נחשבות מחמירות באופן יחסי, ולכן אם תנהגו לפיהן – סביר להניח שבמרבית המדינות אתם נוהגים כשורה. עם זאת, זה לא פותר אתכם מלדעת את החוק המקומי ולהתאים את ההתנהלות לדרישותיו. בנוסף, גם במדינות שבהן הדרישות פחות מחמירות – לא כדאי לוותר בסוגיות הנוגעות לבטיחות הילדים ומומלץ לנקוט גישה מחמירה וזהירה יותר.

כל חברות השכרת הרכב מאפשרות לשכור ביחד עם המכונית גם כסאות בטיחות לקטנטנים. הכסאות הללו מוגדרים כתוספת, ויש לשלם עבורם בנפרד. אם אתם מתכוונים לשכור מושב בטיחות יחד עם הרכב, חשוב לעשות לילד הכנה מוקדמת, ולספר לו שהמשפחה כולה תיסע ברכב אחר מהרגיל, וגם הוא יזכה למושב מיוחד ושונה ממה שהוא מורגל אליו. בדרך זו תוכלו להקטין את ההתנגדות שאופיינית לעתים לפעוטות בסביבה לא מוכרת.

שווה לשקול אפשרויות נוספות, כמו להביא את הכסא הפרטי שלכם מהמכונית המשפחתית. הדבר יבטיח כי הילד ישב על כסא מוכר ונוח, אך הוא דורש מעט הכנה מוקדמת ובדיקה האם הדבר אפשרי.

 

כסא בטיחות בזמן הטיסה

 

על פי המלצות מנהל התעופה הפדרלי בארה"ב (FAA - המכתיבה את הכללים בתעופה המערבית), ניתן להושיב בטיסה את הילד בכסא בטיחות המותאם למשקלו. כסא מאושר לשימוש בטיסה הוא בעל גב קשיח התומך בגופו של הילד, שניתן לעגן אותו באמצעות חגורות הבטיחות למושב המטוס. על פי התקנות, יש למקם את כסא הבטיחות במושב ליד החלון, כדי שלא לחסום את נתיב המילוט במקרה חירום. אם אתם מתכוונים לעשות זאת, יש לוודא שעל התווית של כסא הבטיחות יצוין המשפט   "This restraint is certified for use in motor vehicles and aircraft", המבטיח כי הדגם מתאים לדרישות ה-FAA. יש לדעת כי בוסטרים ללא משענת גב והתקנים רבים אחרים לא עומדים בדרישות הללו, ולכן לא כדאי לקחתם לטיסה.

אם החלטתם לקחת את כסא הבטיחות ולהושיב עליו את הילד בטיסה יש לדעת כי הדבר מחייב רכישת כרטיס עבור הילד. מומלץ לבדוק מראש את המדיניות בנושא מצד חברת התעופה. מידע בנושא זה זמין בד"כ באתרי האינטרנט של החברות השונות.

 

כסא בטיחות ברכב השכור

אם החלטתם לקחת עמכם כסא בטיחות או סל-קל לנסיעות בלבד מבלי להשתמש בהם במטוס, תוכלו כמובן לשגר אותם ביחד עם המזוודות, לפגוש אותם לאחר הנחיתה ביעד ולהתקינם ברכב השכור. חשוב לארוז את התקן הבטיחות בצורה טובה, ולהדק את הרתמות והחגורות כדי שלא ייגרם נזק להתקן הבטיחות במהלך הטיסה ובעת שינוע הכבודה.

גם לנסיעות וגם לטיסות – מומלץ בחום לקחת ספרים, חוברות ומשחקים שיסייעו לילד (וגם לכם) לצלוח את השעות הארוכות בשלום. אם שכרתם כסא בטיחות ביחד עם המכונית, חשוב להחזיר את כסא הבטיחות נקי ככל שניתן ובמצב תקין, כדי להימנע מתשלום נוסף. לנוחיותעם אספנו עבורכם מספר רעיונות למשחקי דרך עם הילדים, שיהפכו את הנסיעות להרבה יותר נעימות וכיפיות.

נסיעה בטוחה עם הילדים, הכנה מתאימה מראש ושימוש בכסאות בטיחות יעניקו לכם ולילדיכם ראש שקט בחופשה. שתהיה נסיעה טובה ובטוחה!

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixt

 

למידע נוסף: השכרת רכב בחו"ל עם שלמה סיקסט