חופשה בברצלונה עם שלמה סיקסט

אחד היעדים המבוקשים ביותר בקרב ציבור המטיילים הישראלים זו העיר ברצלונה. בירת קטאלוניה הפכה לאתר מספר אחד עבור ישראלים רבים, הרבה כמובן בזכות קבוצת הכדורגל המקומית, אבל לא רק. ברצלונה מציגה עוד הרבה אתרים ומקומות מהנים, מקומות שהופכים את הביקור בה לחובה.

טיסות לברצלונה
 

האפשרות הנפוצה ביותר להגיע לברצלונה היא באמצעות טיסה ישירה. טיסות מנמל התעופה בן גוריון לנמל התעופה של ברצלונה יוצאות חדשות לבקרים, כאשר הטיסות הללו בדרך כלל מלאות בתיירים נלהבים שמעוניינים להגיע אל אחת מן הערים המרתקות בעולם. טיסות לברצלונה לעיתים אף מתמלאות בתיירים שלא מתעתדים לבלות את חופשתם דווקא בעיר המהנה, אלא מגיעים אל שדה התעופה המקומי במטרה להמשיך משם אל יעד שונה, דוגמת אתר הנופש קוסטה ברווה. לעומתם, אחרים דווקא מגיעים אל ברצלונה באמצעות תחבורה שונה כמו למשל רכבות או רכב שכור, זאת לאחר שבילו בעיר אחרת ברחבי ספרד, כמו העיר מלאגה או הבירה מדריד.

האתרים המרכזיים של ברצלונה
 

כל אדם המגיע אל העיר ברצלונה, חשוב שיכיר מספר יעדים נבחרים אליהם כל תייר שמגיע לעיר, בין אם בטיסה ישירה ובין אם כחלק מטיול ברחבי ספרד, מוכרח לבקר בהם. האתר הראשון הוא הרחוב ההומה ביותר של העיר ברצלונה, שדרות הראמבלס. השדרות הסואנות והאטרקטיביות הללו מציעות לכל תייר את האפשרות לשבת באחד מבתי הקפה או המסעדות המקומיים, ובו בזמן לחזות בעוברים והשבים שחולפים על פניהם ומתהלכים על גבי הרחוב המרכזי של בירת קטאלוניה. יעד אחר, ואולי זה שנחשב ליעד המתוייר ביותר בעיר, הוא כנסיית סגרדה פמיליה. מדובר בכנסייה שתוכננה על ידי גאודי, אחד מהאמנים הידועים ביותר ברחבי העולם, אשר בנייתה החלה אי שם בשנת 1883 ונמשכת עד היום. בנייתו של המבנה הארכיטקטוני המדהים הזה הופסקה מספר פעמים מסיבות שונות, וכיום היא נמשכת  עד אשר מספר צריחיה יעמוד על המספר 12, כמספר שליחיו של ישו. מהמקום שמייצג את הדת הנוצרית בצורה הטובה ביותר בברצלונה, למקום שמייצג בצורה הטובה ביותר דת אחרת, הכדורגל. איצטדיון הקאמפ נואו הינו אצטדיון מרשים ביותר שמארח לאורך כל השנה עשרות אלפי צופים ביציעיו בכל משחק ועוד רבים בכל יום, שמגיעים לבקר בו, וזאת על מנת להיות חלק מההיסטוריה של קבוצת הכדורגל המקומית, המתהדרת בכוכבים הכי גדולים בכדורגל העולמי דוגמת מסי, ניימאר ואינייסטה.

 

מדוע השכרת רכב עדיפה על התחבורה הציבורית בעיר

 

אך בטרם יוצאים לסיור ברחבי העיר ובין כל האתרים המרתקים הללו, חשוב לזכור דבר אחד. בשל עומס התיירים ולא פחות מכך, עומס התושבים המקומיים, התחבורה הציבורית בעיר היא כזו עליה לא ניתן להסתמך שתגיע לכל מקום אליו נרצה להגיע, וגם לא כזו שעדיף לנו לסמוך עליה בכל הקשור לדיוק בזמנים. לכן, השכרת רכב בעיר ברצלונה תעשה לכם רק טוב, תביא אתכם ממקום למקום בצורה המהירה והבטוחה ביותר, ואפילו תותיר לכם את האפשרות לטייל גם מסביב לעיר וליהנות מעוד כמה מקומות יפים ואטרקטיביים, אליהם ככל הנראה לא הייתם יכולים להגיע בלעדיו.

 

שלמה Sixt משכירה רכבים ביעדים רבים בברצלונה וביניהם (לחצו על היעד המבוקש):

Barcelona Airport,   Barcelona Diagonal MarBarcelona Rambla CatalunyaBarcelona Downtown