אחרי שכבר בחרתם את יעד הטיסה, הזמנתם כרטיסים ועשיתם הזמנה למלון, אתם מתחילים לתכנן עכשיו מה תראו ומה תעשו. בכדי לשבור את שיגרת הטיולים בתוך העיר תמיד מומלץ לסמן יעד אחד או שניים מחוץ ליעד אליו אתם מגיעים. זה יכולה להיות עיירת נופש, שמורת טבע או סתם נסיעה מחוץ למעגל התיירים שדרכה תלמדו, תכירו ותחוו את האופי האמיתי של המדינה אליה אתם מגיעים.

השכרת רכב בחו"ל מהווה פתרון זמין, יעיל והכי חשוב נוח.  פעולת השכרת הרכב בשנים האחרונות הפכה לנוחה וקלילה ואם תזמינו מראש באינטרנט היא יכולה להיות אפילו זולה. בטרם תזמינו רכב מאחת מחברות ההשכרה הרבות – שימו לב למספר דגשים חשובים.

 

דברים שחשוב לדעת לפני השכרת הרכב:

 1. יש להזמין את קבוצת הרכב המתאימה ביותר לצורכי הנסיעה הן מבחינת מספר הנוסעים ברכב והן מבחינת הציוד, הזמנת רכב שאינו מתאים עלולה לחבל בהנאת הטיול.
   
 2. יש להצטייד בכרטיס אשראי בינלאומי בר תוקף (לחלק מקבוצות הרכב בחלק מהמדינות יש צורך בשני כרטיסי אשראי בינלאומיים), רשיון נהיגה ישראלי מפלסטיק (בחלק מהמדינות יש צורך בנוסף גם ברשיון נהיגה בינ"ל, לבדוק מראש בהתאם ליעד ההשכרה) אותן הדרישות עבור כל נהג נוסף המבקש לנהוג ברכב.

  יש לוודא מראש שגיל הנהג תואם לסוג הרכב שהוזמן כמוכן לבדוק האם ניתן להיכנס למדינות אחרות (בעיקר חשוב לגבי כניסה למדינות מזרח אירופה ואיטליה), מדינות שכן מאפשרות את הכניסה למדינות אלו מציעות מגוון מצומצם של קבוצות רכב, חשוב לציין זאת  מראש בעת ביצוע ההזמנה.
   
 3. יום שכירות הוא בן 24 שעות, לכן מומלץ להחזיר את הרכב עד השעה בה נלקח, כל איחור בהחזרת הרכב עשוי לדרום לחיוב נוסף , בהתאם לחברת ההשכרה בחו"ל ובתעריף שיקבע על ידה.
   
 4. במרבית המדינות קיימת השתתפות עצמית במקרה של גניבה או נזק שלעיתים ניתנת לביטול על ידי רכישת ביטוח מתאים (אנו מציעים את האופציה במרבית מיעדנו בתשלום מראש), בעת חתימת החוזה יש להתעדכן באשר לסכום הביטוח (הביטוח הוא אופציונלי).
   
 5. יש להתעדכן בדבר חוקי התעבורה במדינת היעד (מגבלת מהירות , אשרות מעבר בין חלק מהמדינות וכו,)  ולנהוג ע"פ הכללים , דוחות חנייה, תנועה הם באחריות השוכר ויוסבו על שמו  ויישלחו לארץ.
   
 6. דגמי הרכב המוצעים מהארץ הנם מייצגים בלבד, חברות ההשכרה בחו"ל רשאיות לספק רכב המוגדר על ידן שווה ערך לדגם המייצג, בעת ביצוע ההזמנה חברת ההשכרה תתחייב על קבוצת הרכב אך לא על דגם רכב מסוים.
   
 7. בנסיעה עם ילדים ודאו מראש עד איזה גיל חלה חובת נסיעה בכסא בטיחות במדינת היעד, כדי להזמין מכונית מצוידת בהתאם.

 

דברים שחשוב לדעת בעת ואחרי השכרת הרכב

 1. לאחר קבלת חוזה ההשכרה והסכמה לתנאיו, להצטייד בהעתק , חתימה על החוזה מהווה הסכמה לכל תנאיו לכן יש לשוב ולוודא כי הנך מסכים לתנאים ולתוספות שבו.
   
 2. בעת פתיחת חוזה ההשכרה בחו"ל יציעו לכם לרכוש ביטוחים אופציונליים נוספים, יש לשים לב על מה חותמים ובאם ברצונכם לרכוש את אחד מהביטוחים האופציונליים שיוצעו לכם.
   
 3. בעת לקיחת הרכב יש לבדוק את הרכב ולדאוג שפקיד ההשכרה יסמן על גבי הטופס כל נזק שקיים (אם קיים) ולהצטייד בהעתק של טופס המסירה, בעת החזרת הרכב בקשו מפקיד ההשכרה שיבדוק את הרכב בנוכחותכם ויאשר בחתימתו כי הרכב הוחזר במצב תקין.
   
 4. יש להחזיר את הרכב במצב הניקיון בו התקבל, רכב שיוחזר מלוכלך בצורה חריגה יחוייב בעלות ניקיון מיוחד.
   
 5. דלק: אנו ממליצים להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא, שכן התעריפים הנגבים ע"י חברות ההשכרה בחו"ל הנם יקרים מאלה המוצעים בתחנות הדלק המקומיות, כמו כן במספר מדינות נגבים בנוסף דמי שירות בעבור התדלוק , חשוב מאוד לוודא את סוג הדלק, מילוי דלק שאינו תואם עשוי לגרום לנזק מכני ולחיוב בהתאם.
   
 6. הכי חשוב - סעו בזהירות ותחזרו בשלום!

 

נסיעה נעימה עם שלמה Sixt

 

למידע נוסף: השכרת רכב בחו"ל עם שלמה סיקסט