חיפה מהווה את אחת מערי המטרופולין בישראל ולא בכדי נחשבת ל"בירת הצפון". מיקומה על הר הכרמל הירוק, ההיסטוריה הענפה המלווה אותה, עושר הדתות והאוכלוסיות הפועלות בה וכן, האטרקציות המגוונות מכל הסוגים הקיימות בעיר הופכות אותה לאתר חובה ואופציה נהדרת לסוגי טיולים ונופשים רבים. במאמר הבא בחרנו עבורכם כמה אטרקציות מומלצות המהוות רק את קצה המזלג.

 

עבור חובבי הטיולים: פארק הכרמל

גן לאומי ושמורת טבע המתחיל מדרום חיפה ונשר וממשיך דרומה, לכיוון נחל מערות. למעשה, פארק הכרמל הוא רצף של גנים ושמורות הכוללים בין השאר כמה נחלים, חי-בר (המיועד לשמירה על בעלי חיים בסכנת הכחדה) ונוף ייחודי הממשיך כמעט לאורך כל השנה. הפארק מציע מגוון רחב של אטרקציות, מסלולי טיולים ונופים ייחודיים לרכס הכרמל המוכר והאהוב. כמו כן, אפשרויות הטיול בו מאפשרות התאמה לכל הגילאים והמשפחות, החל מטיולי עגלות ועד למיטיבי לכת.
 

חיפה והכרמל | שלמה סיקסט השכרת רכב


היסטוריה ושיק עדכני: המושבה הגרמנית של חיפה

המושבה הוקמה בסוף המאה ה-19 על ידי טמפלרים מגרמניה, עולי רגל ששאפו להכשיר את הארץ והעולים לבואו של המשיח על פי תפיסת הנצרות. מושבות הטמפלרים ידועות כבעלות יופי מרישם הבא לידי ביטוי בסדר המבנים, מראה הבתים והאדריכלות האירופית בשילוב עם האבן הארץ-ישראלית וקווי הא=בנייה המזרח-תיכוניים. בשנים האחרונות, המושבה הגרמנית הפכה לאחד ממוקדי הבילוי המרכזיים בעיר, בה ניתן למצוא מרכזי קניות, מסעדות מכל הסוגי וכן אפשרויות לינה אטרקטיביות באווירה שרק המושבה הגרמנית בחיפה יכולה לספק.

 

אי אפשר שלא להזכיר: הגנים הבהאים

הגנים הבהאים של חיפה מהווים חלק מן המרכז הבאהי העולמי בישראל. בפרט, מדובר במתחם שלם שממוקם על הר הכרמל ורובו מורכב מגן מטופח ויפיפה בו אפשר לסייר, להתרשם ולהירגע מקולות העיר העמוסה בעזרת צלילי המים הזורמים במורד ההר, הפרחים, העצים ושלל המעקות, המזרקות ומבני השיש הפרוסים לאורך הגנים (שחלקם יוצרו והובאו במיוחד מאירופה). מקדש הבהאב, המבנה המוכר ביותר בגנים, מהווה אטרקציה בפני עצמה בזכות האדריכלות המושקעת, צבעי המבנה שנבחרו בקפידה ושלל הצורות הדקורטיביות המקשטות אותו.

 

לא שכחנו את הילדים: מוזיאון המדע בחיפה

המוזיאון שוכן בבניין מרהיב שנבנה עבור הטכניון בתחילת המאה ה-20 ועבר לשימוש המוזיאון החל משנות ה-80 של המאה הקודמת. במוזיאון קיימות תערוכות קבע רבות ומשקעות וכן, דגמים רבים של מכשירים מהעבר הרחוק, תערוכות מתחלפות ועוד. החל משנת 2004, המוזיאון מכיל גם קולנוע תלת מימד המשלב חושים נוספים (סימולטור) ומציג מגוון רחב של סרטים. הביקור במוזיאון מהווה חוויה ייחודית ואיכותית לכל המשפחה.

 

ועוד אטרקציה חמודה שחבל לפספס: הרכבל של חיפה

הרכבל מהווה בעיקר אטרקציה תיירותית, אולם בשנים האחרונות הוא משמש גם ככלי תחבורה עבור סטודנטים ותושבי העיר בדרך קבע. הרכבל החווייתי מקשר בין שכונת בת גלים לסטלה מאריס שבחיפה, ומאפשר תצפית על העיר וכמו כן, מעבר לחוף הים דרך תחנת בת גלים, או המשך לאטרקציות בשכונות.

בחזרה לעמוד הבית: השכרת רכב שלמה סיקסט