ירושלים בירת ישראל מציעה מגוון רחב של מוזיאונים שלא כדאי לפספס בעת ביקור בעיר. ביקור במוזיאונים שבירושלים מספר את סיפור העיר הנחשבת לאחת מהעתיקות בעולם ומשמשת מוקד דתי לשלושת הדתות: היהדות, הנצרות והאסלאם. סיפורה של ירושלים הוא סיפורו של העם היהודי וההיסטוריה האזורית כולה. על כל אלו תוכלו ללמוד בביקור במוזיאונים השונים הפזורים בעיר.

מוזיאון ישראל
מוזיאון ישראל נחשב לאחד מהמוזיאונים החשובים בישראל בנושאי היהדות, האמנות היהודית, ארכיאולוגיה ואתנוגרפיה. במוזיאון מורכב ממספר מבנים ובהם תצוגות קבע כגון גן הפסלים, היכל הספר, האגף לאומנויות ועוד. אחד מהפריטים החשובים ביותר המוצגים במוזיאון ישראל הן מגילות מדבר יהודה הנחשבות לאחד מהכתבים העתיקים ביותר בהיסטוריה של המין האנושי. מעבר לתצוגות הקבע, מארח המוזיאון מספר רב של תצוגות מתחלפות מהעולם בנושאים היסטוריה, ארכיאולוגיה ואומנות.

השכרת רכב בירושלים - מוזיאון ישראל


מוזיאון יד ושם
המוזיאון החשוב בעולם לנושא השואה. יד ושם מושך אליו מ מבקרים מכל רחבי תבל ומספר את סיפור שואת העם היהודי, מעלה את זכרם של הקורבנות ונוצר את סיפוריהם של אלו ששרדו את התופת. המוזיאון אוצר בתוכו ארכיון מסמכים נדיר ביותר, תמונות, פרטי לבוש, תצלומים, מיצגים, פסלים ופריטים שונים מתקופת השואה. כל אלו מרוכזים במספר מבנים במתחם המוזיאון הגדול שבהר הזיכרון.

 מוזיאון מגדל דוד
אחד מהמוזיאונים החשובים בעיקר הממוקם במצודה בפתחה של העיר העתיקה בצמוד לשער יפו. מוזיאון מגדל דוד מספר את סיפורה של ירושלים מהעת העתיקה ועד היום. המיצגים השונים מפרטים עודות רב התרבותיות של ירושלים, ההיסטוריה העשירה, המקומות הקדושים, העמים השונים הכובשים והנכבשים שלקחו חלק בהיסטוריה העתיקה של העיר החשובה ביותר לעם היהודי. במוזיאון דגמים מרהיבים של מראה העיר בעבר, פרטי ארכיאולוגיה, אמנות ופולקלור ועוד. תוכלו להצטרף להדרכות המתקיימות ברחבי המתחם בשעות שונות ובשפות שונות וליהנות מהעושר הרב של ירושלים במתחם מרוכז אחד.

ירושלים  - השכרת רכב שלמה סיקסט

מוזיאון רוקפלר

מוזיאון אדריכלות האוצר בתוכו את התפתחות ההיסטורית של האדריכלות המערבית ואת ההשפעות השונות של מוטיבים עיצוביים מהמזרח על האדריכלות המערבית המודרנית. במתחם המוזיאון תוכלו להיחשף למבנים שונים מתקופות היסטוריות ואוסף מרשים של עתיקות שנמצאו בחפירות מתקופת המנדט ועד ימינו. המוזיאון נותן במה לפעילות הארכיאולוגים בארץ לאורך השנים וחושף את שיטות החפירה השונות שהביאו לאותן התגליות המרהיבות המעטרות את המוזיאון לאורכו ולרוחבו.

מעלית הזמן
מעלית הזמן מציע חוויה אינטראקטיבית בדמות אולם ישיבה הנע על צירי תנועה וסביבו מוקרן סרט באורך כחצי שעה אודות ההיסטוריה של ירושלים. הנוסעים במעלית הזמן עולים ויורדים, מסתובבים ונעים לאורך היסטוריה של ירושלים ופוגשים דמויות היסטוריות כגון דוד ושלמה, הורדוס ועוד. את המסע המרתק והצבעוני מנחה חיים טופול! מעבר למסע ההיסטוריה מציעה מעלית הזמן גם מסעות אל תוך תוכי גוף האדם בקפסולה ממוזערת ואף חוויית מסע אל החלל. חוויה לכל המשפחה! מעלית הזמן נמצאת בסמוך לשדרות ממילא, קראו על קניות בירושלים כאן באתר שלמה סיקסט.

 

אלו מכם המבקרים בירושלים מוזמנים להכנס לסניף השכרת רכב בירושלים של שלמה sixt, לבחור לכם רכב חדש ולצאת לטיול ברחבי בירת ישראל המרהיבה ובמוזיאונים הרבים שהיא מציעה.