תל אביב, בירת התרבות של ישראל טומנת בחובה מגוון רחב של מוזיאונים בכל נושא ולכל סוג קהלי היעד. תוכלו ליהנות ממיצגים אומנותיים מהחשובים בישראל, תערוכות בינלאומיות, היסטוריה מודרנית ועתיקה, מוזיאונים בנושאי ביטחון ואף מוזיאונים לקטנטנים בהם הרבה ערך חינוכי וכיף לכל המשפחה.

מוזיאון ארץ ישראל
מוזיאון ארץ ישראל שבצפון תל אביב אוצר בתוכו אוסף ענק ומרהיב עתיר בעושר ויזואלי סביב תולדות ארץ ישראל על תרבותה והתפתחותה ההיסטורית, ארכיאולוגיה, אומנות מכל סוג, טבע, יודאיקה, פולקלור מקומי ועוד. המיצגים השונים פזורים להם בביתנים שונים לאורכו ולרוחבו של מתחם המוזיאון, ומחוצה לכל ביתן תוכלו ליהנות מחצר מטופחת, מדשאות ופינות נוי המעוטרות בפסלים ועבודות אומנות של מיטב היוצרים המקומיים. בנוסף לכל אלו במוזיאון ארץ ישראל נמצא הפלנטריום החדש הפורש למבקרים בו מידע, מיצגים ומופעים מעולם התוכן של מערכת הכוכבים והחלל.

מוזיאון תל אביב לאמנות
מוזיאון תל אביב לאמנות נחשב למוזיאון האמנות הישראלית והבינלאומית המוביל בישראל. המוזיאון כולל בתוכו מעל ל25 תערוכות ואוספים קבועים, ומספר רב של תערוכות מתחלפות מהעולם בשלל נושאים ותחומי אמנות. המוזיאון נוגע בכל אפיקי האמנות: ציור, פיסול, אדריכלות, צילום, וידאו ארט ועוד. את מבני המוזיאון השונים עוטף גן מטופח מעוטר בפסלים ופריטי נוי אומנותיים. המוזיאון מפעיל אטרקציות, הפעלות ומופעים רבים ואף קונצרטים, מופעי ג'אז ומוזיקת עולם להנאת המבקרים. בנוסף לאלו, כדאי לבדוק באתר האינטרנט של המוזיאון ולהתעדכן בסיורים הנערכים במקום, הרצאות בנושאים שונים ואף הצגות לילדים והקרנות של סרטי איכות בעלי ערך אומנותי רב.

חופי תל אביב - שלמה סיקסט השכרת רכבבית בן גוריון
בשדרות בן גוריון שבתל אביב שוכן לו אחד המוזיאונים הקטנים אך הבולטים וחשובים בעיר – בית בן גוריון. מבנה זה שבמרכז העיר מספר את סיפור חייו של דוד בן גוריון ואף משמר ככל הניתן את ביתו של ראש הממשלה הראשון של ישראל ומאפשר הצצה נדירה וחד פעמית אל ביתו הפרטי ואל חייב בדירתו אשר חלק עם אישתו פולה בן גוריון. בבית דוד בין גוריון מספר אגפים ששומרו באופן מדוייק ומרהיב, ניתן לראות את הספרייה העצומה של בן גוריון המכילה מעל לעשרים אלף ספרים, חלקם נדירים ביותר. ביקור בבית בן גוריון מספק חוויה הסטורית ואינטימית עם אחד ממנהיגיה הבולטים של מדינת ישראל, אם לא הבולט והחשוב שבהם עד לימים אלו.

מוזיאון הילדים בחולון
אמנם לא בתל אביב עצמה אבל במטרופוליטן של גוש דן נמצא מוזיאון הילדים שלא נרצה לשמוט מרשימת המוזיאונים המומלצים של תל אביב והאזור. מוזיאון הילדים הישראלי חולון מיוחד כולו לילדים מגיל שנתיים וקצת ועד לגיל 12. מטרת המוזיאון היא הנחלת ערך חינוכי רב ועשיר במהלך ביקור חוויתי בן מספר שעות, מסלולי הביקור במוזיאון הם למעשה סיפור כאשר הילדים הצועדים במסלול לוקחים חלק פעיל בעלילתו. המוזיאון מציע מגוון רחב של מיצגים המפעילים את הילד ומאפשרים לו לחוש ולהכנס אליהם, ומגוון רחב של הפעלות ופעילויות.
מעבר למיצגים המרהיבים מתקיימים במוזיאון מופעים שונים לכל המשפחה ופועלים בו סיורים המשלבים בידור, צחוק מוזיקה וערך חינוכי ממשי.

 

אלו מכם המבקשים לטייל בתל אביב וסביבתה ללא התלות בתחבורה ציבורית מוזמנים להכנס לסניף השכרת רכב בתל אביב של שלמה סיקסט, לבחור רכב ולצאת לבילוי בעיר!