הספארי ברמת גן
הספארי ברמת גן, או בשמו המלא, המרכז הזאולוגי תל אביב – רמת גן, משתרע על שטח של מעל ל 1,000 קמ"ר של טבע פראי ומגוון עצום של בעלי חיים, במרחק נגיעה מהמרכז העירוני של תל אביב ורמת גן. קהל המבקרים יכול לצאת לטיול ברכב ברחבי הספארי, ממש כשם שעושים זאת באפריקה הרחוקה. בעלי החיים מתנהלים בספארי ממש כמו ביבשת אפריקה, הם נעים בעדרים ומנהלים שגרת חיים ממש כמו בעולם האמיתי שבסוואנה הפראית של אפריקה אם בחיפוש אחר מזון, בחיי החברה של כל עדר, בשעות הפעילות ורגעי המנוחה.

בספארי ברמת גן תפגשו אוסף עצום של בעלי חיים מכל העולם, והוא אף משמש כמאגר רבייה לבעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה. מעבר לשטח הספארי הפתוח אליו נכנסים בנסיעה, במתחם גם גן חיות המציג זנים רבים של בעלי חיים. הספארי ברמת גן מספק חוויה מרהיבה לכל המשפחה, כדאי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לפני עומס החום או עומס המטיילים שבסופי שבוע.

 

פארק אריאל שרון
פארק אריאל שרון הוא למעשה אתר הפסולת "חירייה" לשעבר והסובב לו, שעבר סדר ארוכה של תהליכי שיקום סביבתיים עד לפתיחתו הרשמית של הפארק שקיבל את שמו על שם ראש הממשלה אריאל שרון כהוקרה על פעילותו ותרומתו להקמת הפארק. פארק אריאל שרון ממוקם בין נמל התעופה בן גוריון לבין לנתיבי איילון, בשטח הגובל עם אור יהודה ובני ברק. שטח הפארק עצום, כ8,000 דונם של טבע מטרופוליטני במרכז הארץ. הפארק כולל שטחי פנאי, טבע ואף חקלאות, ארכיאולוגיה, מסלולי טיול ומסלולי אופניים. בפארק חיים מיני בעלי חיים כגון זוחלים, דו חיים, עופות ויונקי בר שונים. במרכז הפארק מתנוסס הר הפסולת, בגובה של כ 80 מטרים מעל פני הקרקע.

מאז ימי קום המדינה ועד לשנת 1998 שימש הר האשפה לריכוז האשפה של אזור גוש דן. כבר ב1933 הוחלט להפסיק את פינוי האשפה לאיזור אך בפועל, רק החל מ 1998 הופסקה לחלוטין העברת הפסולת להר שנחשב ובצדק למפגע תברואתי. ב 2005 החלו עבודות השיקום ומאז 2014 פתוח ההר למבקרים והוא מציע מרפסת צפייה אל גוש דן ומזרחה אל הרי שומרון, מרכז מבקרים, צמחייה רבה, שבילי הליכה והפעלות רבות הקשורות במיחזור ואיכות הסביבה. עוד בפארק: חוות שלם, מרכז צפרות, מספר יובלים של נחל איילון ועוד. 
 

השכרת רכב בתל אביב - אטרקציות מחוץ לעיר


הפארק הלאומי רמת גן
הפארק הלאומי של רמת גן משמש ריאה ירוקה לכל אזור מזרח גוש דן והסביבה וכולל שטח דשא ענק, עצים רבים היוצרים שטחי הצללה טבעיים, מסלולי הליכה ואופניים, פינות חמד ושעשוע ובמרכז כל אלו, אגם ענק ובו שלל עופות מזנים שונים ואף דגים ששוחים במימיו. את הרעיון לפארק הגה אברהם קריניצי, ראש עריית רמת גן לשעבר והוא נפתח בשנת 1974. מאז משמש הפארק כמתחם בילוי וספורט לכל המשפחה, במיוחד סופי השבוע אז עמוס הפארק במבקרים.


נמל יפו
נמל יפו שימש זה אלפי שנים דייגים, סוחרים, ספנים ואף מהגרים וכובשים, כנמל מרכזי ושער הכניסה לארץ מאגן הים התיכון. נמל זה שידע גם שנים ארוכות של הזנחה, הפך בשנים האחרונות למתחם נעים, מאובזר ועתיר אטרקציות. כיום נמל יפו מהווה אחד מהמוקדים התוססים, העשירים והצבעוניים באזור גוש דן. במקום מגוון רחב של בתי קפה, חנויות יוצרים, מסעדות, דוכני אוכל, דוכני יצירה ושלל גדול של אירועים ופעילויות לציבור הרחב. במקביל לכל אלו ממשיך המתחם לתפקד כנמל דייג פעיל ועדות חיה להסטוריה העשירה של תל אביב יפו. אם ההסטוריה של תל אביב מעניינת אתכם, ישנם בעיר מוזיאונים מהמובילים בישראל ומומלץ ביותר לקפוץ לאחד מהמוזיאונים שבתל אביב במהלך טיולכם באזור, הכנסו לכתבה שלנו על מוזיאונים בתל אביב כאן באתר שלמה סיקסט.
 

השכרת רכב בתל אביב1גשר הצבים – נחל אלכסנד
האטרקציה האחרונה בכתבה זו אמנם קצת רחוקה מהמרכז, אך הנסיעה (כ-40 דקות ממרכז תל אביב) שווה את הביקור בגשר הצבים החוצה את נחל אלכסנדר שבעמק חפר. אם אתם גרים בתל אביב תוכלו לפנות לאחד מסניפי השכרת רכב בתל אביב של שלמה סיקסט ולצאת לדרך.

פינת חמד זו שבכפר ויתקין משמשת מוקד עלייה לרגל למטיילים מכל הארץ בעיקר בסופי השבוע. שיקום נחל אלכסנדר שהחל בשנת 1995 הביא להקמה והסדרה של שטחים רבים סביב נחל אלכסנדר. נסללו שבילי הליכה ואופניים, הוקמו פינות חמד רבות, מתקנים לילדים ומרפסות צפייה רבות אל הנחל ואל הסובב אותו. גולת הכותרת היא כאמור גשר הצבים, גשר צר בעל נתיב אחד שהוקם בשנת 1986 לצד גשר העץ המקורי שנהרס בשטפונות מאוחר יותר. כיום מתחם גשר הצבים כולל שטחי דשא רבים, אזורים מוצללים, מתקני משחק לילדים ואף חניון מסודר. מומלץ בחום!

לפניכם שני סניפים מובילים של שלמה סיקסט בתל אביב, בעזרתם תוכלו לשכור רכב ולצאת מהעיר אל האטרקציות שהצענו:
השכרת רכב בתל אביב, סניף המסגר