טיול בירושלים וסביבתה יגלה לכם את סיפורה של ישראל כולה. בחרנו עבורכם מספר אטרקציות מרכזיות בירושלים וסביבתה, אותן תוכלו לגלות בטיול בעזרת רכב בו תוכלו ליהנות גם מהאטרקציות השונות וגם מהדרך עצמה ונופיה המרהיבים.

מעיינות הסטף
מעיינות הסטף הן פינת חמד אמיתית במרחק נסיעה קצרה ממרכז ירושלים, בהר איתן. במתחם המעיינות תוכלו ליהנות מנוף הררי משגע, יערות עצומים, אתרים ארכיאולוגיים, מעיינות ובריכות, טרסות, תעלות מים זורמים והרבה טבע עשיר ומשגשג. שני המעיינות עין סטף ועין ביכורה הזורמים באזור מגיעים אל בריכות אגירה מרשימות ולתעלות שונות המשקות את החי והצומח.

שביל ההליכה יביא אתכם אל המעיינות הבוקעים מנקיקים ומערות טבעיות, ניתן להיכנס אליהן עם פנס וליהנות ממראה נטיפים וזקיפים מרשימים, אך אין לרחוץ במי המעיינות מטעמי בטיחות. בהמשך לשביל הטיול תוכלו לעבור במטעי הזיתים ובכפר סטף בו שרידים עתיקים של ההתיישבות החקלאית באזור.

תיאטרון החאן
תיאטרון החאן החל את דרכו כבית חרושת לטקסטיל ואף פונדק דרכים בתקופה העותומאנית. לאחר מכן שימש המבנה כנגרייה ואף מרתף לייצור ושימור בירה. בהמשך שופץ המבנה והפך לתיאטרון החאן שאנו מכירים כיום. מעבר ללוח ההצגות והמופעים העשיר שמציע התיאטרון, ניתן להגיע לקפוץ למקום רק על מנת להתרשם מהמבנה היפיפה ולשתות קפה בבית הקפה שבמקום. תוכלו ליהנות מהחצר הרחבה, מאוירת היצירה האופפת את המקום, מהתערוכות המתחלפות וממופעי ערב המתקיימים בבית הקפה או ברחבה של התיאטרון. 

מוזיאון ישראל
מוזיאון ישראל שבירושלים נחשב למוסד ההסטוריה והתרבות הגדול בישראל. במקום מעל לחצי מליון פריטים ומיצגים ממגוון רחב של תקופות ותרבויות. מוזיאון ישראל מציע תצוגות קבועות ומתחלפות בנושא ארכיאולוגיה, הסטוריה מודרנית ועתיקה, אתנוגרפיה יהודית ועוד. מעבר לארכיאולוגיה והיסטוריה, המוזיאון מקדיש אגף שלם לאומנות ומציע מגוון מיצגים ותערוכות אמנות עכשוית, עתיקה, אומנות מהאיזור, מאזורים מרכזיים בעולם ועשרות פריטים שמקורם ביוצרים מקומיים ובני הקהילה היהודית בתפוצות בהסטוריה העתיקה והמודרנית. קראו כאן באתר על מוזיאונים נוספים בירושלים.

השכרת רכב בירושלים - אטרקציות

פארק המסילה
פארק המסילה בירושלים הוא למעשה חידוש תוואי מסילת הרכבת הישנה ששימשה בעבר כקו רכבת רציף מיפו ועד לירושלים. הפארק נחשב לארוך והצר ביותר בישראל ונמתח לאורך כ7 ק"מ, לאורך נחל רפאים מגבעת התנ"ך במזרח ועד לפארק רפאים במערב. בפארק עצמו תוכלו ליהנות משביל הליכה ושביל אופניים, פסי הרכבת הישנים שופצו והונחו עליהם לוחות בטון בגוון עץ מעוצב.

לאורך הפארק מדשאות רבות, פינות ישיבה, מתקני משחקים לילדים, מתקני כושר ומגוון רחב של מוצגים היסטוריים מתקופות שונות של קו הרכבת שפעל באיזור. את הסיפור ההיסטורי של הפארק והמסילה מספרים עשרות שלטים ותמונות הפזורים לאורך הפארק ומפרטים אודות העבר ההיסטורי העשיר של המקום.

קו מסילת הרכבת הישן נפתח בשנת 1892 ונסגר סופית ב1998. משנה זו ועד שנת 2013 המתחם היה נטוש ומוזנח ושופץ על ידי עיריית ירושלים בשיתוף עם גורמים נוספים. לא מדובר בהמצאה ישראלית, בערים רבות בעולם נהוג לשפץ מסילות רכבת ישנות ולהופכן לפארק אורבני נעים וססגוני. לצד הדרך אף שופצו מונומנטים היסטוריים מקומיים כגון מגדלי שמירה, בקתות שמירה ושלטי איתות שונים ששמשו את קו הרכבת. פארק המסילה שעובר בסמוך למוקדים תיירותיים רבים מאפשר להגיע גם למוקדי קניות ובילוי רבים, קראו כאן על מוקדי קניות בירושלים.

פארק מיני ישראל
מיני ישראל הוא פארק המיניאטורות הגדול בישראל. במקום פזורים להם קרוב ל-400 מודלים ממוזערים של מגוון רחב של מוקדים, מבנים, נופים ואטרקציות מפורסמות בישראל – כולן ממוזערות ומרשימות ביותר! למעשה, סיור במיני ישראל מציע סקירה מעמיקה וגם מודרכת אם תרצו של מיטב יעדי הטיול בישראל, והכל במקום אחד.

המיניאטורות הפזורות בפארק הן דינאמיות וכוללות תנועה וקול, סצנות שונות, דמויות ואף צמחיה ננסית וכל אלו יוצרים מראה שובה לב של כל הטוב שיש לישראל להציע, במתחם מרוכז אחד. הפארק ממוקם באזור לטרון לנופיו של עמק איילון מה שאולי יצריך השכרת רכב בירושלים ויציאה ממנה אל הפארק. מדי פעם מארח המקום הופעות חיות, הפעלות לילדים ופעילויות שונות, לצורך העניין אף הוקם במתחם אמפיתיאטרון עם 1500 מקומות ישיבה. 

ירושלים | מוזיאון ישראל

הכנסו לסניף שלמה סיקסט, השכירו רכב וצאו לטייל:
השכרת רכב בירושלים - המלך דוד