טיולים רבים הם תוצאה של תכנון מוקפד, תחקיר מדוקדק ברשת והצטיידות מפורטת, אבל בהזדמנויות רבות הטיולים המשפחתיים נולדים דווקא מתוך החלטה של רגע או מתוך השאלה הקטנה "מה עושים היום?". טיולים ספונטניים שכאלה יסייעו לכם להעביר כמה שעות של זמן איכות ובילוי משפחתי, והם נגישים כמעט לבני כל הגילאים. אספנו עבורכם כמה נקודות מומלצות שתשמחו להגיע אליהן ברכב עם המשפחה.

 

מצפה אלות

יש הטוענים כי זו אחת מנקודות התצפית היפות של אזור הגליל התחתון והעמקים. המצפה, הממוקם מעל המושבה מנחמיה שבעמק הירדן, משקיף אל הכנרת, לעמק הירדן ולהרי הגולן והגלעד המתנשאים מעליו. מצדו האחר המצפה משקיף לעבר רמת יבנאל ואזור התבור.

 

הגישה למקום אפשרית ברכב, ויש לקחת בחשבון שהדרך משובשת בחלקה. עם זאת, לאורך מרבית השנה היא אפשרית לנסיעה גם במכונית משפחתית. העלייה למצפה מחייבת עצירה בחניה והליכה רגלית קצרה בת כחצי שעה. הנוף המתגמל שווה את המאמץ הקל. ההגעה לכאן מומלצת באביב ובסתיו. בחורף ייתכן שהדרך תהיה בוצית מדי עבור רכב שאינו רכב שטח.

לטייל באזור מצפה אלות

 

עין הוד

מושבת האמנים במורדות המערביים של הכרמל נדמית לעתים למבוך מלא הפתעות, כזה שיכול למלא לכם כמה שעות של שוטטות משפחתית מלאה בהשראה. הגישה לכאן היא מכביש 4, מעט דרומית לצומת עתלית. כביש 7111 מעלה אתכם אל הישוב, מחנים את הרכב במגרש החניה, חוצים בזהירות את הכביש הפתלתל וכעבור כמה פסיעות משם - נכנסים לסמטאות הציוריות שבהן מותרת תנועת כלי רכב של תושבי המקום בלבד. שפע הגלריות, ציורי הרחוב והפסלים המפוזרים כאן, לצד נקודות התצפית המרהיבות מערבה לכיוון הים ימלאו אתכם בעניין ובהנאה.

 

שמורת בתרונות בארי

השמורה הקסומה הזו נראית במיטבה בעונת פריחת הכלניות, לקראת סוף החורף בסביבות פברואר-מרץ. השמורה, ששטחה כ-5,000 דונם, מרוצפת בבתרונות (חריצים עמוקים בפני הקרקע), תולדה של זרימת מי גשמים על אדמת הלס, היא נמצאת צפונית לקיבוץ בארי על כביש 232. בשיא עונת הכלניות הגבעות המוריקות של האזור מנוקדות ברבבות רבות של פרחים אדומים, ומהוות תפאורה מרהיבה במיוחד וחד-פעמית באזור צפון הנגב. בשנים האחרונות הוכשרו כאן שבילי רכיבה רבים ופעילות רכיבת האופניים משגשגת, ולכן מומלץ להגיע לכאן עם זוגות האופניים שלכם ולספוג את הנוף תוך רכיבה על שני גלגלים.

 

לטייל עם הרכב השכור לאזור קיבוץ בארי

 

יער עמינדב

היער ממוקם מערבית לירושלים, באזור המושבים אורה ועמינדב. שטחו כ-7,000 דונם והוא כולל מגוון מסלולי הליכה ברמות קושי שונות, והרבה נקודות עצירה ופיקניק. בין היתר, תוכלו למצוא את חרבת סעדים שבה שרידים מהתקופה הביזנטית, את יד קנדי לזכרו של הנשיא האמריקני ג'ון פ. קנדי, מצפה רובינשטיין שנקרא על שם הפסנתרן המהולל ארתור רובינשטיין שאפרו נטמן כאן, וכמה מעיינות טבעיים ומרעננים. בין אם תבחרו לסייר ברכב או ברגל - המגוון העשיר כאן יבטיח לכם שעות של הנאה, בדיוק במידת המאמץ שתבחרו. ואם כבר הגעתם לירושלים תוכלו לקרוא על אטרקציות חובה בירושלים כאן באתר.

עוד באתר: השכרת רכב בירושלים

 

נחל השופט

מסלול טיול המתאים כמעט לכל גיל ובכל מצב, גם למשפחות עם עגלות תינוקות. הגישה למקום נעשית על פי השילוט מכביש מספר 66, דרומית-מזרחית ליקנעם וצומת התשבי. בנחל זורמים מים לאורך כל ימות השנה, והוא עשיר בפינות חמד מוצלות וקרירות, ומסלול הצעידה בו מאפשר הנאה צרופה לקטנים ולגדולים. מסלול ההליכה הראשי מונגש גם לבעלי מוגבלויות, הוא יוצא מהחניה המוסדרת וחוזר אליה, כך שתוכלו להחליט בעצמכם לאיזה מרחק תרצו לצעוד. קחו בחשבון שמדובר בנקודת-חן פופולארית במיוחד, כזו שעלולה להיות עמוסה בחגים ובסופי שבוע.

 

לטייל עם רכב שכור

בין אם אתם מחזיקים רכב באופן קבוע ובין אם לא, לצאת לטיול עם רכב שכור זה קל, נוח והרבה יותר משתלם. כאשר אתם משתמשים בשירותי השכרת רכב בישראל אתם יכולים להתאים את הרכב בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם -  לדוגמא לטיול רומנטי זוגי - אתם יכולים לבחור במכונית קומפקטית עם שיק ולטיול עם המשפחה - מכונית משפחתית רחבה ומפנקת.

הרכב השכור מאפשר לכם ליהנות נמסיעה במכונית שמתוחזקת באופן קבוע ובסטנדרט גבוה, וליהנות מנסיעה נוחה, שקטה מתוך הבנה שיש מישהו שיהיה לצידכם 24/7 בכל אשר תצטרכו.