בין אם אתם בדרך לטיול, תוך כדי מסלול או פשוט נוסעים לנופש או חופשה בארץ, אין כמו איזו נקודת תצפית טובה או מצפור נוח שניתן לעצור בו, להוריד את התיקים, ליהנות מן הנוף ואולי גם לחמם קפה. למרות שקיימות בארץ לא מעט נקודות תצפית מומלצות, קבלו כמה מן המיוחדות והאהובות שבהן!

 

תצפית רחבעם זאבי בירושלים

עבור ההמלצה הראשונה שלנו, בחרנו ללכת על אחת מנקודות התצפית לנוף אהוב ומוכר בישראל: העיר העתיקה בירושלים. נקודת התצפית הזו, הנמצאת ממש בראש הר הזיתים, תאפשר לכם להביט אל העיר העתיקה בכל שעות היום, וליהנות מיופייה הממכר והזוהר של ירושלים והעיר העתיקה.

איך להגיע? התצפית ממוקמת ממש בסמוך למלון 7 הקשתות בירושלים, וניתן להגיע עם הרכב בקלות לחניה של המלון, ומשם ללכת מרחק קצר למצפה.בנוסף, שבאתר מקומות ישיבה מדורגות (כמו אמפי) עליהם ניתן לשבת מול הנוף.

 

מצפור אמנון ליפקין שחק במכבים

אם אינכם מאזור מודיעין, ייתכן שמעולם לא שמעתם על גבעת הברושים או על מצפור אמנון ליפקין שחק ונקודת התצפית במקום, אולם תושבי מודיעין-מכבי-רעות נוהגים לפקוד את הגבעה על בסיס קבוע, הודות לגבעה המרשימה המלאה בברושים (צמחים, ופרחים עונתיים, כמו כלניות, רקפות, כרכומים, סתווניות ועוד) ולנקודת התצפית המרחיבה את הלב, לכיוון הרי יהודה ועמק איילון.

איך להגיע? הכניסה לגבעה הינה מן הכביש המחבר בין רעות למכבים (ומודיעין) וניתן לחנות בקלות בחניון עפר במקום. מהחניון, ניתן להמשיך בשביל קצר בשטח עד שמגיעים לראש הגבעה, למצפור ולנקודת התצפית. במקום יש הצללה, ספסלים והסבר קולי על המקום ועל אמנון ליפקין שחק עצמו.

 

נקודות התצפית היפות בישראל - שלמה סיקסט השכרת רכב

מצפור אלוני בית קשת

מצפור זה מהווה את אחת מנקודות התצפית העשירות ביותר בצפון (לא שחסרות כאלה, אבל עדיין) משום שהוא כולל בזמן ראות טובה, את נוף התבור, טבריה, רמת יבנאל, הגלבוע ועוד. בקיצור – מושלם עבור חובבי הנוף הצפוני של מדינת ישראל ואחלה נקודת עצירה בדרך, אם אתם בנופש, בטיול או פשוט באזור.

איך להגיע? מגיעים לקיבוץ בית קשת ומשם, ליער בית קשת (ע"פ השילוט)

 

משהו מעט שונה: ראש הר הזבל בהוד השרון

הר הזבל בהוד השרון (לא אנחנו הענקנו את השם) הוא הר מלאכותי שנוצר באמצעות אשפה שנזרקה בעבר אל האתר, וכיום הפך למרכזו של פארק מושקע בסימן קיימות, הממוקם בהוד השרון. מעבר לעובדה שמדובר בהר של ממש (שניתן לטפס עליו, עם שבילים והכל), בסמוך אליו הוקם אגם אקולוגי גדול. אמנם הנוף שיתגלה לכם מראש ההר כולל בעיקר את הוד השרון ומעט מעבר, אולם ללא ספק מדובר באתר נגיש וחינוכי במרכז הארץ, אליו ניתן להגיע בקלות עם המשפחה ולהרוויח על הדרך גם מסר ערכי הנוגע לפיתוח בר-קיימא.

איך להגיע? רושמים באפליקציה "פארק הוד השרון" (שמו הרשמי של האתר). במקום חניה נוחה. השתמשו בשירותי השכרת רכב של שלמה Sixt וצאו לדרך!