העונה אולי הכי אהובה על חובבי הפרחים בארץ היא החורף ובייחוד, חודשי ינואר-מרץ בהם ניתן למצוא רקפות, נרקיסים, כרכומים ועוד. בפרט, תקופה זו של השנה היא זמן נהדר לקפיצה לביקור לאזור צפון הנגב, בו ניתן למצוא מרבדים של כלניות אדומות לצד פעילויות רבות המותאמות לכולם, הנערכות במסגרת פסטיבל דרום אדום. אם תמיד רציתם ללכת, קיבצנו לכם מידע עדכני על פסטיבל דרום אדום 2020!

 

רקע על הפסטיבל

במהלך החורף הישראלי פורחות הכלניות בשלל צבעיהן, כשכידוע – הצבע המזוהה ביותר איתן הוא אדום. מדי שנה, בחודשי ינואר-פברואר, פורחות בצפון הנגב כלניות רבות היוצרות מרבדים מרהיבים שמשכו מטיילים רבים במהלך השנים. בשנת 2007, הוחלט על קיומו של פסטיבל ייחודי בארץ, הנקרא "דרום אדום" ונועד למשוך תיירים רבים לאזור אשר באים על מנת לצפות במרבדי הכלניות ועל הדרך, ליהנות מאטרקציות כמו מופעים, פעילויות לילדים, מסעדות ועוד. עם השנים, התפתח הפסטיבל וכיום ניתן ליהנות במהלכו משלל אירועי תרבות, טבע ועוד.

 

דרום אדום - שלמה סיקסט השכרת רכב

מתי מתקיים הפסטיבל השנה?

פסטיבל דרום אדום 2020 יתקיים בסופי השבוע של חודש פברואר, כשבמהלכו ניתן ליהנות מפעילויות עם וללא תשלום כאחד. הפסטיבל מותאם למשפחות רב גילאיות וכן, כולל גם פעילויות נגישות רבות, כך שכולם (אבל ממש כולם) יכולים להשתתף.

 

כמה המלצות לאטרקציות שוות בפסטיבל:

 

הפעלות שחקנים חינמיות – כל סופ"ש (שישי ושבת) יפעילו שחקנים מוכשרים מופעים שונים וקצרים, למשך 20 דקות, כל שעה עגולה. הפעילויות יתקיימו בבאר מרווה, יער שוקדה, יער שרשרת ועוד (מומלץ להתעדכן לפני ההגעה היכן הפעילות הקרובה). השחקנים יופיעו בין השעות 10:00 ל-15:00.

 

סיור ונסיעה כייפית וצבעונית בקיבוץ בארות בנגב – בקיבוץ מרכז מבקרים אשר מספק את סיפורו המדהים של הקמת המקום, כולל אופציה לסיור באתר מורשת מקומי ונסיעה בקרונות רתומים לטרקטור, כיאה לקיבוץ. ניתן לבקר גם בשדות חקלאיים כחלק מהסיור במקום (הסיור והביקור בתשלום).

 

תצפית בהדרכת חיילי אוגדת עזה – חיילי האוגדה מקיימים פעילות ייחודית לקהל הרחב במהלך הפסטיבל, הכוללת אירוח, הסבר ביטחוני ותצפית על האזו (תל ג’מה, מאגר מים נחל עוז ועוד). לפני ההגעה, יש להתעדכן בשעות פתיחה ופעילות. ההדרכה בחינם.

 

טיול לשמורה – כל שישי במהלך הפסטיבל בשעה 11:00, ניתן לצאת לסיור ללא תשלום הכולל מסלול של בערך שעתיים של הליכה בשמורת כרמיה. הטיול, מהווה חלק מן המאמצים להכיר לציבור שביל חדש "הנגב המערבי" שאמור לצאת לפועל בקרוב מאוד.

 

הכנסו לסניף השכרת רכב של שלמה Sixt וצאו לטייל בפסטיבל דרום אדום