ישראל היא ארץ הידועה בנופים היפים שלה, ובכלל זה היערות הטבעיים או הנטועים הקיימים בה. טיול באחד או יותר מהיערות הללו, יחשוף את המטייל לפריחה מרהיבה, חורש טבעי, מעיינות ומגוון של תצפיות נוף, אשר יאפשרו לנו להתנתק מחיי היומיום וליהנות מכל מה שיש לטבע להציע לנו. אם גם אתם מחפשים טיול מלהיב ביער הישראלי, לפניכם כמה מהיערות הייחודיים והיפים ביותר בארץ, כדי שתוכלו לתכנן את מסלול הטיול הבא שלכם.

 

יער חוף הכרמל
יער חוף הכרמל הוא יער הממוקם בצידו המערבי של מורדות הר הכרמל, ומשתרע על פני שטח של כ-10,000 דונם. היער משקיף אל עבר הים ומישור חוף הכרמל (למעשה, מדובר ביער היחיד בארץ הצופה אל עבר הים) – עניין ההופך את הנוף בו למגוון במיוחד ועוצר נשימה. ביער קיימים מגוון מסלולים, תצפיות ומצפורים.

 

יער אודם
יער אודם הוא יער טבעי, המשמש כשריד אחרון ליער העבות שכיסה את כל אזור צפון רמת הגולן. היער שוכן למעשה בתוך שמורת יער אודם ומשתרע על פני שטח של כ-4 קמ"ר, כאשר הנקודה הגבוהה ביותר בו מתנשאת לגובה של כ-1200 מטרים מעל פני הים. מעבר לטבע ולנופים המרהיבים הנגלים למטיילים במקום מכל עבר, מתהדר יער אודם גם ב"ג'ובות" – שקעים דמויי מכתש, אשר נוצרו במקום כתוצאה ממפגש של מי תהום עם לבה. עומקה של הג'ובה הגדולה ביותר באיזור, המתפרסת על פני כ-250 מטרים, הוא 60 מטרים.

 

יער מבוא חמה
יער מבוא חמה הוא יער השוכן בדרום רמת הגולן, על שפת מצוקי האון, ומתהדר במגוון של סוגי עצים, ביניהם אקליפטוס, ברוש, אורן, אלה וחרוב, אשר ניטעו באזור בשנות ה-70 וה-80 על ידי קק"ל. בלב היער קיים מעיין נובע קטן, הזורם אל עבר בריכות אבן קטנות ומרהיבות. בשל קרבתו לכנרת, מציע היער תצפית עוצרת נשימה אל עבר האגם מגובה של כ-400 מטרים. מדובר באחד היערות המגוונים והמרהיבים ביותר בארץ.

 

היערות היפים בישראל

רכס בשנית – יער האלונים
רכס בשנית הוא רכס של הרי געש הממוקם לאורך הגבול של מדינת ישראל עם סוריה. רכס זה מכוסה ביער אלונים מרהיב, כאשר בתוך השמורה קיימים שלושת מיני האלונים: אלון תבור, אלון מצוי ואלון התולע. ביער קיימים עצים נוספים, כמו למשל עצי אקליפטוס ואיזדרכת, וכמו כן מעיין קטן המסתתר ביניהם. הקרקע של היער מכוסה לרוב בפריחה מרהיבה, המורכבת מפרחים כמו חלמוניות, סתווניות, כרכומים, אירוסים, מרווה כחולה ורקפות – עניין ההופך אותו למגוון ומרשים במיוחד. מרכס ההרים ניתן לצפות אל עבר החרמון, רמת הגולן וסוריה.

 

יוצאים לטייל לאחר מיערות ישראל? השתמשו בשירותי השכרת רכב של שלמה Sixt