אחד היתרונות המרכזיים של החורף בישראל, נעוץ בעובדה שבניגוד למקומות רבים אחרים בעולם, בארצנו הקטנטונת גם עונת החורף מתהדרת בפריחות יפהפיות – מהן ניתן ליהנות אף בימים הקרים יותר של השנה. על אף שאנשים רבים אינם מודעים לכך, או בוחרים לטייל בעיקר בקיץ או בימים החמימים של השנה, החורף הישראלי טומן בחובו שלל אפשרויות לטיולים ברחבי הארץ, לצד או למול נופים עוצרי נשימה שממש לא כדאי לפספס, בדגש על פריחות ייחודיות ומרהיבות. לפניכם כמה טיולי פריחה מומלצים בחורף.

 

נחל ראש פינה
בעונת החורף, מתהדר נחל ראש פינה בפריחה רומנטית ומרהיבה ביופיה של שקדיות, אשר צובעת את איזור הנחל כולו בגוונים לבנבנים-ורדרדים עוצרי נשימה. החל מחודש פברואר, פורחים במקום גם כדנים סגולים ופרח גביעונית הלבנון המיוחד – המתאפיין במראה של גביעים הפוכים, עדינים ושבריריים. מעבר לצבעים המרהיבים הנשקפים למטייל במקום מכל עבר, נחל ראש פינה מתאפיין גם בפסטורליות ייחודית. בין עצי הזית במקום, נוכל לצפות גם בפרות חומות אשר רועות במקום עם עגליהן וליהנות מהטבע ומהשקט שבאזור.

 

תל שוכה – גבעת התורמוסים
תל שוכה שבעמק האלה ידוע במראה המרהיב שלו, בייחוד בעונת החורף. טיול בגבעת התורמוסים בחודשי פברואר-מרץ, יחשוף בפנינו מראה עוצר נשימה של פרחים כמו כלנית מצויה, רקפת מצויה, עירית גדולה, נורית אסיה, צהרון מצוי, חרדל לבן, דמומית ארץ ישראל וכמובן – תורמוס ההרים, הבוהק בגוון הסגול שלו.

טיולי פריחה בישראל

 

מצוק הארבעים
מצוק הארבעים ממוקם למעשה בחורשת הארבעים שבפארק הכרמל. על אף שברוב ימי השנה מתהדרת החורשה ממילא בנופים ירוקים ויפים, בחורף היא נצבעת בשלל גוונים נוספים של סגול, לבן, ורוד וצהוב, אשר הופכים אותה למרהיבה ביופיה. המסלול הספציפי של מצוק הארבעים משלב בתוכו את הנוף היפהפה של הכרמל, לצד עצי אלון עתיקים, נחלים זורמים ופריחה עוצרת נשימה של נרקיסים ורקפות. ללא ספק, מדובר במסלול אותו חייב לעבור כל אדם לפחות אחת לחייו.

 

רמת הגולן
אלה מבינינו שזוכים לבקר ברמת הגולן בחודשי פברואר ומרץ, יוכלו לחזות באחת הפריחות הנדירות בעולם – פריחת אירוס הביצות. הפרח הגדול, אשר מתהדר בגוון צהבהב, גדל בעיקר בקרקעות רוויות מים ושלוליות חורף, ולמרבה הצער – מצוי על סף של הכחדה עולמית. בארץ עדיין ניתן לצפות בפריחה הייחודית שלו, בעיקר בשמורת הטבע "אירוס הביצות – נוב", אשר נמצאת בין היישובים נוב וחספין שבדרום רמת הגולן. פרט לאירוס המצוי, במקום קיימות גם פריחות עונתיות מרהיבות אחרות, וביניהן פריחת הנרקיס המצוי, פריחת ברוניקת המים, פריחת הרומוליאה הזעירה ועוד.
 

יוצאים לטייל ברחבי הארץ? השתמשי בשרותי השכרת רכב של שלמה Sixt