כל מה שרציתם לדעת על שירות תל אופן בתל אביב, בעזרתו תוכלו לשכור לכם אופניים בנקודה אחת, לטייל בעיר ולהחזיר את האופניים בנקודה אחרת.

 

מה זה שירות תלת אופן?

מדובר בשירות בעיר תל אביב (עם תחנות גם בגבעתיים) שנועד לאפשר לתושבים ומבקרים להשכיר אופניים לכל אורך שעות היממה, דרך תחנות המפוזרות ברחבי העיר. השירות פעיל לאורך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. השירות פועל באמצעות שני סוגי מנויים עיקריים: יומי ושבועי, או שנתי. את הסוג הראשון ניתן לרכוש בתחנות עצמן באמצעות כרטיס אשראי, לצד רכישה באתר בעוד שהמנוי השנתי ניתן לרכישה באתר או דרך מוקד השירות והוא יקנה למשתמשים צ’יפ ייעודי אשר יאפשר לקיחה או החזרה של האופניים לאחת מן התחנות הפזורות ברחבי העיר.

תל אופן - שלמה סיקסט השכרת רכב

למה אופניים? למה בתל אביב?

האופניים נחשבים לכלי תחבורה מומלץ בעולם המערבי בכלל, בייחוד בערים הגדולות כמו תל אביב, בהן קיימות בעיות חנייה, פקקים וזיהום אוויר רב כתוצאה מכניסת מכוניות וכלי תחבורה רבים לעיר. הנסיעה בתל אופן נועדה על מנת לפתור לכם כמה בעיות במקביל:

פתירת בעיית החנייה – אין מה להשוות בין חיפוש מקום חניית אופניים לבין חניית מכונית פרטית בת"א.

אידאלי לתושבי ת"א העובדים בעיר – בשונה מנסיעה ברכב פרטי, על ידי הנסיעה על אופניים תוכלו להגיע בקלות ממקום למקום בתוך העיר, להיעזר בשבילי האופניים הרבים בצירי הרחובות הראשיים, ולהימנע על ידי כך מפקקים.

פתירת בעיית זמינות – עבור אלה מכם שנאלצו לחכות לתחבורה ציבורית המתעכבת, שירות תל אופן מאפשר לכם ליהנות מכלי תחבורה יעיל בזמינות גבוהה עם מספר רב של אופניים ותחנות הפרושים בעיר.

 

לקחת מכאן, החזרת לשם

את האופניים ניתן לקחת ולהחזיר לכל אחת מתחנות תל אופן, כך שאינכם מוגבלים למיקום מסוים. מה שכן, לעיתים תגלו שהתחנה מלאה ואז תצטרכו להחזיר את האופניים לתחנה סמוכה. באמצעות המסוף, תוכלו לקבל הארכה של עוד 15 דקות עבור ההחזרה ומידע על תחנות סמוכות.

 

האם קיימות הנחות במחיר?

כן, הנחות קיימות לתושבי ת"א וגבעתיים, בעת רכישת מנוי שנתי.

 

היכן וכיצד ניתן לרכב עם  האופניים הללו?

כללי הנסיעה על אופני תל אופן זהים לכללי הנסיעה על אופניים רגילות, מה שאומר שאסור לרכב על המדרכה, אלא אם כן מסומן בה שביל ייעודי לאופניים. כמו כן, אם יש לכם ילדים מומלץ להתעדכן בחוקים הרלוונטיים לגילם (למשל, הגיל בו יש צורך בהרכבת הילד על מושב מיוחד על האופניים, צורת ההרכבה וכד’). השימוש בתל אופן בכל מקרה מיועד לגילאי 15 ומעלה.

 

אין אפליקציה, אבל יש מידע באתר

באתר תוכלו להיכנס לחשבון באמצעות פרטים מזהים ולצפות בחיובים שלכם או מידע נוסף. כאמור, אין לתל אופן אפליקציה, אולם באתר לצד המידע האישי, ניתן לקבל מידע על תחנות ואופניים זמינים בכל תחנה.

 

 

עוד באתר:

השכרת רכב - צי ההשכרה הגדול בישראל

השכרת רכב בירושלים

השכרת רכב בתל אביב