עד 2017, המקום הכמעט יחיד שניתן היה ליהנות בו מתצוגה ימית עשירה ולימודית הוא הים האדום באילת. אולם, החל מהשנים האחרונות, מבקרים בירושלים יכולים להגיע ולבקר באקווריום הציבורי הראשון והמושקע – מתחם שמאגד בתוכו בעלי חיים ימיים מגוונים מארבעת הימים בישראל, מרכז לימודי גדול, תצוגות מרהיבות, סרט ועוד. המתחם לא מבייש ברמתו אקווריומים אחרים בעולם ומספק למבקרים בו חוויה עשירה ומרתקת.

 

אקווריום ישראל - שלמה סיקסט השכרת רכב

מי אמר י"ם ולא קיבל?

אז נכון שבירושלים אין באמת ים אמיתי, אבל למי אכפת מנתון טכני שכזה כשב-2017 הוקם בעיר האקווריום הציבורי הראשון בארץ, ולמעשה – היחיד מסוגו במזרח התיכון ובעולם בכלל. האקווריום, המשתרע על שטח של כ-6.5 דונם, מאפשר למבקרים בו להביט מקרוב וללמוד על החיים המרהיבים הקיימים מתחת לפני המים ב-4 הימים הקיימים בישראל, שהם: ים תיכון, הים האדום, הכנרת וים המלח.

 

מה ניתן לראות באקווריום?

במתחם כמה תצוגות המתמקדות כל אחת בתחום ימי מסוים, בעלי חיים, או אזור גיאוגרפי-ימי אחר בארץ. לב האקווריום מוקדש, איך לא, לחיים המרתקים של בעלי החיים בימי ישראל, החל מדגי מים מתוקים החיים בארץ רק בכנרת, ועד לאלמוגים שהובאו במיוחד מהים האדום באילת, כדי להגן עליהם מפני עבודות פיתוח ובניה. גלריית התגליות לאחר מכן, נועדה כדי לחשוף את המבקרים לבעלי חיים בלתי-רגילים ותופעות טבע ימיות ייחודיות. בנוסף, קיימת במתחם תצוגה שלמה המוקדשת לים התיכון, שבה קיימת גם המנהרה התת ימית וחלון התצוגה הענק. תצוגה מעניינת אחרת באקווריום היא תצוגת תעלת סואץ, בה המבקרים יוכלו לצפות בסרט העוסק בהקמת התעלה והשפעותיה האקולוגיות, על ישראל ובכלל.

 

מה ניתן ללמוד באקווריום?

ובכן, המתחם תוכנן מראש כדי להוות מרכז לימודי-חוויתי, מעבר לאטרקציה ימית יחידה מסוגה בישראל. הצפייה בסוגי הדגים ובסביבות הימיות השונות המוצגות באקווריום, יסייעו למבקרים ללמוד על נושאים כמו:

סביבות ימיות שונות, טבעיות ולא טבעיות

השפעת האדם על הסביבה הימית

מינים פולשים ומעבר של בעלי חיים ימיים ממקום למקום

השפעתה של ישראל, כמדינה הנמצאת בציר מעבר מרכזי בין יבשות ומסתבר, שגם בין ימים

כמו כן, האקווריום מכיל מספר עצום של בעלי חיים ימיים שאת חלקם סביר להניח שטרם פגשתם, לפחות לא מקרוב כ"כ.

 

מיקום מושלם לילדים שאוהבים חיות

האקווריום ממוקם בסמוך לגן חיות התנ"כי, כך שניתן לשלב בהחלט ביקור בשני המקומות, אם אתם מתכננים יום ארוך ועמוס בחוויות עם הילדים. בהמשך ככל הנראה, מבקרים יוכלו להיכנס לשני המתחמים דרך כניסה אחת, אולם כרגע, הכניסות והכרטיסים הם בנפרד. בכל אופן, ההגעה למקום נוחה ביותר, עם חניון מסודר או תחבורה ציבורית עשירה הכוללת גם את תחנת הרכבת של גן החיות.

 

עוד באתר:

השכרת רכב - צי ההשכרה הגדול בישראל

השכרת רכב בירושלים

השכרת רכב בתל אביב