סיורי יקבים הם דרך נפלאה לבלות כמה שעות עם משפחה וחברים, ללמוד דבר או שניים ולהכיר את יקב בוטיק אחד או יותר ממאות יקבי הבוטיק הקטנים הקיימים בארץ. חלק גדול מיקבי הבוטיק פותחים את שעריהם למבקרים בימי שבת וחד, חלקם אף מציעים ארוחות בראנץ' מותאמות ליינותיהם סביב שולחנות ואפילו בכלי פיקניק בינות לגפנים שסביב. בסיורים תפגשו את הייננים מאחורי היקבים כאשר לכל אחד מהם יש את הסיפור והגישה שלו, וייחודם הופך כל סיור כזה לחוויה שונה לחלוטין מקודמו. מרבית היקבים ממוקמים הרחק מליבה הסואן של העיר. השכרת רכב מרווח ונעים תהפוך את החוויה למושלמת לכם ולחברים הנוסעים במושב האחורי כאחד. בואו נדבר על כמה סיורי יין ויקבים ייחודיים, שיתנו לכם טעם של עוד.

 

מרבה ידע – טל גל כהן

טל גן כהן אינו בעל יקב, הוא מומחה יין בינלאומי, שופט בתחרויות יין ובעל טורים וספרים שיצאו לאור בנושאי אלכוהול ויינות. טל מכיר את עולם היין הישראלי על בוריו, מכיר את היקבים והאנשים מאחוריהם ומתאים במיוחד עבורכם סיור באחד מאזורי הארץ: רמת הגולן, גליל, אזור הכרמל (כולל זיכרון יעקב ובנימינה), השרון והמרכז, הרי יהודה וירושלים והנגב. סיור יקבים יכלול יותר מאשר יקב בודד והצצה אמתית לאחורי הקלעים של היקבים. ביקור במספר יקבים, התאמה אישית של הסיור וגמישות במשך הסיור (בין חצי ליום למספר ימים) ובעיקר המון ידע והיכרות אישית עם הייננים שמביא איתו טל גל כהן לסיורי היקבים הופכים אותם לחוויה מסוג שונה.

ייקבים בישראל

המשפחתיים – יקב אסף, קדמת צבי רמת הגולן, יקב דדה, כרם מהר"ל

יקב אסף מתאפיין באווירה המשפחתית שבו. אבא ובן הם הכורמים והייננים, הבת שפית שאחראית על נושא המאפים, הלחמים ומציעה שלל גבינות וטאפסים. את הסיור בכרמים והיקב המשפחתיים יעביר אחד מבני המשפחה. לאחרונה התווספו חדרי אירוח בינות לכרמים שם ניתן להירגע וליהנות באווירה הכפרית. בציר הענבים נעשה ידנית בלבד כאן – חברים, בני משפחה, מתנדבים ואוהבי יין או עבודת כפיים – מתכנסים בערב ששי ולסיור המודרך על ידי אחד מבני המשפחה, מבלים את הערב בארוחה פרי ידיה של עדי קדם, בת המשפחה, סביב המדורה ובבוקר יוצאים לחלקת הכרם המשפחתי ומבלים  את היום בבציר ענבים רגוע ואיטי המסתכם בארוחת בוקר, חולצה ובקבוק יין למשתתפים.

יקב משפחתי נוסף שפותח את שעריו בצהרי יום ששי ועד שעה לפני כניסת השבת הוא יקב דדה שנקרא על שם הסבתא של המייסדים וייננית בפני עצמה שהכינה ומכרה יינות עוד לפני 120 שנה במרוקו. הנכד, יינן בפני עצמו, פתח את היקב לפני למעלה מעשור ומשלב את המתכונים של הסבתא, כיום היין המרוקאי הראשון זוכה לביקורות נלהבות. גם כאן הליווי המשפחתי הוא של בן משפחה ומשלב סיור, הסברים וטעימת יין חופשית וכשרה.

 

האמנותיים – יקב מדבר, רובע האמנים ערד, סוסון ים, בר גיורא, הרי ירושלים

חווית הסיור בשני היקבים הללו שונה מאד, גם זה מזה וגם מיקבים אחרים. הראשון משלב את האווירה הייחודית של רובע האמנים בערד עם הופעות מוסיקה חיות ותוססות וטעימות יין מושקעות וייחודיות מענבי המדבר בלבד. מרכז המבקרים פתוח לטעימות בחמישי שבת וראשון או בתיאום מראש. היקב השני מפגיש אותנו עם יינן, איש קולנוע וחובב אמנות – זאב דוניה המייצר יינות מקומיים עמוקים,  עם זנים נשכחים ודיאלוגים עם דמויות שכבר עברו מן העולם. כאן, הסיורים הם בתיאום מראש בלבד. התיאום – עליכם, הסיפורים עליו.

 

הזמינו רכב וצאו לטיול! שלמה סיקסט - השכרת רכב