למרגלותיו של הר הגלבוע שוכן לו גן השלושה – הסחנה, שהוא פארק מים פופולארי מהיפים בישראל. בשטחו של הגן יש מעיין שמימיו צלולים וחמימים במהלך כל חודשי השנה, המים ממלאים בריכות ענקיות וכל מי שמגיע למקום יכול לראות את המפלים היפים שקיימים בו.  בגלל שמימיו של המעיין חמימים, הוא מהווה אטרקציה נפלאה גם בימים הקרים. מעניין לדעת שמקור שמן של הבריכות – "סחנה" מגיע ממילה "חם" בערבית. הבריכות הנפלאות והחמימות עברו שיפוץ כדי שהן יתאימו לשחייה ורחצה. הגן מוקף מדשאות, עצי נוי וצמחייה. כמו כן, כולל המקום עמדות פיקניק ובנוסף להן מתקני גריל, שירותים, מקלחות, ברזיות וחנות שבה ניתן לרכוש ציוד לרחצה, מזון וקפה.
 

מה עוד ניתן למצוא בגן השלושה?

בנוסף לבריכות, המדשאות, הצמחייה והמתקנים השונים, ניתן למצוא בגן מוזיאון שנקרא בשם: "עקבות בעמק". המוזיאון כולל אגף ארכיאולוגיה שהוא מרכז חינוכי שעוסק במחקר ותיעוד עקבות וסימנים שהושארו על ידי הכובשים, התושבים והאנשים שעברו באזור עמק בית שאן לפני שנים רבות ועד היום. הפארק כולל גם טחנת קמח ששוחזרה, ומחוץ לפארק – בתל עמל, ניתן לראות שחזור של היישוב חומה ומגדל ולדמיין את החלוצים שחיו במקום בעת ביקור בחדר האוכל בו הם סעדו ושיטוט בין הצריפים.

גן השלושה - שלמה סיקסט השכרת רכב

 

אם לא די בזאת, יכולים המבקרים במקום לצפות בתצוגה של פעמונים. הפעמונים ששוחזרו מציגים את הדגמים של הפעמונים הנושנים שנמצאו ביישובים של החלוצים באזורים שונים בארץ. בעבר, במקרה שהתקיפו אזור מסוים או במקרה שפרצה שריפה, היו החלוצים מצלצלים בפעמונים. כמו כן, צלצלו בפעמונים כדי לקרוא לעובדים לאכול וכדי לזמן אותם לתפילה (בישובים הדתיים).  עוד אזור מעניין הוא הבוסתן הארץ ישראלי בו ניתן למצוא עשרות עצים ממינים שהופיעו בספר התנ"ך, כמו למשל: רימון, גפן, תאנה וסוכת גפנים.

נוסף על כך, ניתן לראות במוזיאון כלים וחפצי אומנות מתרבות רומא ויוון ואוספים נוספים מפרס, התרבות האטרוסקית וממצרים הקדומה. ניתן לקיים במוזיאון פעילויות חינוכיות שמתאימות למבקרים בגילאים שונים.
 

נשמע מעניין? רוצים לבקר במקום ולבלות עם בני המשפחה?

בילוי במעיין הנפלא והחמים, באזור מטופח ששופע צמחייה ומציע עמדות פיקניק בהן ניתן לנוח ובין המוזיאון המעניין והחינוכי, גורם לגן השלושה להיות יעד פופולארי עבור משפחות וקבוצות רבות.  גן השלושה נמצא על כביש 669, בין בית שאן לצומת השיטה. במידה שהחלטתם לבקר בגן, חשוב שתתעדכנו מראש בנוגע לשעות הפתיחה של הבריכות והמוזיאון.

 

עוד באתר - השכרת רכב עם שלמה סיקסט בפריסה ארצית