אין כמו סוף הקיץ, הזמן הזה שבו גם הקייטנות כבר אינן פועלות, לארוז את הילדים ולנסוע לאחד מהפארקים המרעננים לפיקניק שכולו חוויה ברחבי הארץ. לילדים יש מרחב ריצה להוציא אנרגיות וחזור עייפים אך מנומנמים, הגדולים יכולים להירגע מלחצי היומיום בחיק הטבע עם קריצות נוחות מודרניות: אין כמו שולחן פיקניק בלב העצים לנוח ולהירגע. ארצנו משופעת בפארקים, והנה חמישה מהמומלצים שבהם.

 

הפארק הלאומי כרמל

הפארק הלאומי הגדול ביותר בישראל הוכר ע"י אונסקו ב-1996 כשמורה ביוספרית. הוא מתנשא מעל הים התיכון ומשתרע על שטח של 124,114 דונם: עצים עצים ועוד עצים, בשמורות טבע ושבילים ציוריים למטיילים ברגל ולרוכבי אופניים. בגן גם 250 אתרים ארכיאולוגיים שם נמצאו שרידי האדם הקדמון, שמורת החי בר שבה מטפלים בחיות בסכנת הכחדה במטרה לשחררם בעתיד.

 

הפארק הלאומי ע"ש קריניצי ברמת גן

אם אתם מחפשים גן קרוב לבית שעדיין ישאיר אתכם עם הרגשה של פארק – כדאי לקחת בחשבון את הגן הלאומי ברמת גן שהוא הפארק השני בגודלו בישראל. במרכזו של הפארק אגם רחב וסביבו תוכלו למצוא בו גם גן פרחים, עצים, שבילים ומדשאות רחבות בסגנון הגנים הקלאסיים של אירופה. לאחרונה חודש הפארק ושופץ, ונוספו בו מתחמי כושר ומשחקים, מדשאות, גן ורדים, טיילת ומזרקות מיוחדות המוארות בלילה. בגן שוכן אוסף הפסלים הגדול ביותר של הפסל המוכר מנשה קדישמן ז"ל. היצירות פזורות בשני מתחמים - מתחם העצים הפוזיטיביים, ומתחם "גן הפסלים".

פארקים בישראל - שלמה סיקסט השכרת רכב

פארק גורן ומבצר המונפור

פארק גורן שוכן בראש מצוק המתנשא מעל לנחל כזיב ומשקיף על הנופים המרהיבים של הגליל המערבי. במדרון התלול מתנוסס מבצר צלבני – המונפור, המציץ בינות עצי החורש הירוק. הפארק משתרע על פני כ-2,000 דונם, וכולל שבילי טיול מסומנים, מצפורים ואתרים ארכיאולוגיים לצד חניוני לילה. הפארק מהווה בסיס יציאה אידיאלי לטיולים רגליים בשמורת נחל כזיב ובמבצר מונפור ואם יש לכם מזל גם תוכלו להבחין שם ביחמור פרסי - אייל ששוחרר לטבע והשתלב היטב בסביבה.

 

גן לאומי אשקלון

פארק המשלב עתיקות, פארק לבילוי בחיק הטבע וחוף רחצה. אתר עתיקות בו נחשפה עיר מהתקופה הכנענית התיכונה, מוקפת סוללה ובה השער הקדום בעולם שנושא קשת בנויה – השער הכנעני. באמפיתיאטרון במקום מתקיימות הופעות. לצד העתיקות, הפארק משמר את עולם הצומח והחי של חולות מישור החוף: רותם המדבר ולענה חד-זרעית לצד קידה שעירה, חבצלת החוף ולבנונית ימית. במקום חוף רחצה מוסדר עם שירותי הצלה, מקלחות ושירותים הפועל בעונת הקיץ.

 

כנסיית גת השמנים ופארק טדי

פארק יפהפה שידוע בזכות עצי הזית העתיקים שבו. הפארק נמצא מזרחית לירושלים הקדומה, בצמוד לאפיקו של נחל קדרון. על פי האמונה הנוצרית, שם העביר ישו את לילו האחרון כבן-אלמוות עם תלמידיו, מיד לאחר סעודת הפסח בה נבגד על ידי יהודה איש-קריות. באתר אחת הכנסיות המרשימות בירושלים – כנסיית "כל העמים. בסמוך נמצא גם פארק טדי שנבנה למרגלות חומות העיר העתיקה ומגדל דוד. במרכזו של הפארק, המשתרע על שטח של כ-7 דונם, הוקמה מזרקה ייחודית המציגה מופעי מים, מוזיקה ואור. בפארק יש גם מרכז מבקרים המספר את סיפור בנייתה של ירושלים המודרנית ופינות אבן המתארות ציוני דרך בחייו של טדי קולק ז"ל שעל שמו נקרא הפארק בנוסף לבאר משאלות עשויה אבן ירושלמית, שעון שמש, פסלים סביבתיים ואמת מים. הפארק נגיש לנכים, לאנשים עם מוגבלויות ראייה ולעגלות ילדים ותינוקות. 

למידע נוסף: השכרת רכב - שלמה Sixt