אם כבר יצא לכם לצלול, אתם בוודאי כבר מכירים את ההרגשה הקסומה שמשתלטת עליכם מתחת למים – השקט המוחלט, המראות עוצרי הנשימה...אמנם רוב אתרי הצלילה בישראל מרוכזים באילת, אבל מתברר שארצנו משופעת באתרי צלילה מצפון ועד דרום. אנחנו נעבור איתכם עליהם כדי למצוא את אלה שמתאימים לכם ביותר.

 

אתרי צלילה מיוחדים ברחבי הארץ

בין האתרים היפהפיים לצלילה ברחבי ארצנו הקטנטונת תוכלו למצוא את:

נקרות ראש הנקרה – בצפון הארץ, סמוך לגבול עם לבנון, שוכן אתר יפהפה. בתוך מים בגוון טורקיז ממתינים לכם חתולי ים, לובסטרים ואפילו כרישי חול. הצלילה במקום מתבצעת בתוך מערות ונקיקים בעומק מירבי של כ-7 מטרים, והיא נעשית בתיאום מראש עם צה"ל מטעמי ביטחון. קחו בחשבון שההגעה למקום בתחבורה ציבורית עלולה להיות מעט מסורבלת, וייתכן שתחליטו כי השכרת רכב היא פתרון מתאים.

אזור הכרמל – בכרמל ממתינים לכם מספר אתרים מרתקים, שהייחוד שלהם הוא בנוף הארכיאולוגי שתפגשו מתחת למים. קיסריה מציעה לכם, נוסף על מראה הנמל העתיק השקוע, גם ספינות מעפילים שהוטבעו על ידי הבריטים לפני קום המדינה, עוגנים עתיקים ועמודי שיש וגרניט. פרט לשרידים האלה תוכלו ליהנות גם משוניות האלמוגים ומבעלי חיים ימיים שונים. לא הרחק מקיסריה שוכנת מכמורת. באתר הצלילה של מכמורת תוכלו לצלול לעומק מירבי של כ-10 מטרים ולפגוש מגוון בעלי חיים ימיים, כולל תמנונים, דיונונים וצבי ים. חוף נוסף ששווה לבקר בו באזור הוא חוף דור. בחוף היפה הזה תוכלו ליהנות מריף בו שוכנים מגוון בעלי חיים ימיים בתוך תוואי מרתק של מערות וכוכים.

 

אתרי צלילה  - שלמה סיקסט השכרת רכב

תל אביב – גם העיר הלבנה לא טומנת את ידה בצלחת, והיא מציעה לכם, חובבי הצלילה, את אתר חוף גורדון. דרך שובר הגלים של החוף הפופולרי תוכלו למצוא את עצמכם בלב הקסם של מערת גורדון, שם ימתינו לכם מגוון זוחלים ימיים ואם יתמזל מזלכם – גם דיונונים ותמנונים.

אילת  ואיך אפשר בלי אילת? העיר הדרומית היא חלומו של כל צוללן, והיא מציעה לכם מגוון אתרים המותאמים לכישורי הצלילה ותחומי העניין שלכם. אחד האתרים המבוקשים בעיר נקרא "הגנים היפניים". כדי להגיע אליו תצטרכו לחבור ל-3 צוללנים נוספים (ולא אחד, כפי שנדרש לרוב לפי חוק הצלילה). אל תתאכזבו אם לא תמצאו שם גנים...מה שכן תמצאו שם הוא חגורת שוניות מרהיבה המתפרשת לאורך כחצי קילומטר. אל תוותרו גם על ריף הדולפינים, בו תוכלו לפגוש את היונקים המקסימים בסביבתם הטבעית ולתצפת על שגרת היום שלהם. זכרו, במקרה של השכרת רכב או הגעה ברכב פרטי מאילת לכיוון טאבה, ימתין לכם חניון גדול מצידו השמאלי של הכביש.

 

יוצאים לאחד מאתרי הצלילה? השתמשו בשירותי השכרת רכב של שלמה Sixt