עכו, או עכא בשמה הערבי, מציעה למבקרים בה מגוון אתרים מרתקים לבקר בהם. לעיר, השוכנת על הים והמוקפת חומה, יש היסטוריה ענפה והיא אף הוכרה כאתר מורשת של אונסק"ו.  העיר העתיקה של עכו נחלקת לשניים: העיר הצלבנית והעיר העות'מאנית, השוכנות בשני מפלסים שונים, כאשר לכול אחת מהן צביון ייחודי משלה. פרט לאתרים ההיסטוריים, העיר מהווה גם מרכז שוקק חיים שמציע שפע של חנויות ומסעדות.

 

עם השנים הוחלפו הדיליז'נסים, אותן כרכרות רתומות לסוסים, באמצעי תחבורה מודרניים יותר, בהם רכבת, מוניות ואוטובוסים, כאשר בפני המבקרים המעוניינים לתור את העיר עומדת גם האפשרות של השכרת רכב.

 

אז מה כדאי לראות?

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר – הפסטיבל, המהווה דוגמא לדו קיום ושיתוף פעולה בעיר המעורבת, נערך אחת לשנה בחול המועד סוכות ואורך כמה ימים. בפסטיבל תוכלו ליהנות מהצגות פרינג' ומופעי רחוב מגוונים.

חומות עכו – חומות העיר, אשר הגנו עליה בין היתר במהלך המצור שנפוליאון הטיל על עכו, מהוות עד היום אטרקציה תיירותית בולטת. כדאי לכם לבקר ב"אוצרות בחומה", מוזיאון לאתנוגרפיה ופולקלור שיציג בפניכם את כלי העבודה השונים ששימשו את בעלי המלאכה של פעם. נוסף על התערוכה הקבועה, המוזיאון מציג תערוכות משתנות המתחלפות אחת לשלושה חודשים.

המצודה ההוספיטלרית – זהו אתר מעניין בעל היסטוריה עגומה. בין כותלי המצודה הצלבנית נכלאו בין היתר עולי הגרדום, שאף הוצאו שם להורג. המצודה נודעת בפריצה של לוחמי האצ"ל לתוכה, במהלכה שחררו רבים מחבריהם שהיו כלואים בה. מאוחר יותר הפך בית הכלא לבית חולים פסיכיאטרי. כיום המקום מציע למבקרים, נוסף על מוזיאון אסירי המחתרות, גם גנים יפהפיים.

 

עכו | שלמה סיקסט השכרת רכב

 

אולמות האבירים – אולמות אלה, שנחשפו מתחת למצודת עכו, מאפשרים לכם הצצה אל עולם הצלבנים של פעם, מחדר האוכל המרשים שלהם, דרך אולם האמנות על העמודים היפים שבו ועד לאולם האסירים, שבו חסרי המזל נכבלו אל הקיר בשלשלאות. תוכלו לסייר במקום באופן עצמאי, כשאתם מסתייעים בעזרים קוליים שיספרו לכם את סיפורו של המקום.

שוק עכו – השוק מציע למבקרים מגוון מסחרר של ריחות, צבעים וטעמים. תבלינים, דגים טריים וחומוס משובח – כל אלה מחכים לכם. אם בחרתם בהשכרת רכב, מומלץ שתחנו בחניון החפיר, הקרוי על שם תעלת החפיר שהגנה על עכו (מופיע בווייז).

אור תורה – ואיך אפשר בלי היסטוריה יהודית? ייחודו של בית הכנסת התוניסאי, הקרוי גם "הג'ריבה", הוא בעבודות הפסיפס המרהיבות המכסות את קירותיו החיצוניים והפנימיים, את תקרתו ואפילו חלק מרצפת המקום. הפסיפס מספר את ההיסטוריה של העם היהודי ואת סיפורי התנ"ך, כשבמבנה בן ארבע הקומות גם יש קומה המוקדשת לזכר השואה.

 

יוצאים לטיול בעכו? השתמשו בשירותי השכרת רכב של שלמה Sixt