שוק מחניודה המתחדש

שוק מחנה יהודה הינו אחת מן האטרקציות המובהקות ביותר של העיר ירושלים. בגדול, ניתן למצוא בו הכל: חנויות מזון, בגדים וכד', אולם גם פינות היסטוריות לא מעטות והרבה הרבה סיפורים מעניינים (מביני העניין שבניינו מכירים זה מכבר את הכניסות שמהן ניתן לטפס לגגות הבניינים ולצפות מנקודת מבט ייחודית על חיי השוק התוססים). בנוסף, בשנים האחרונות הולכת ומתפתחת בשוק גם סצנת לילה מפותחת עם מגוון ברים, הופעות, מסעדות וכן, נערכים בו סיורים מודרכים לקבוצות וליחידים. בקיצור, שווה להגיע.

 

מוזיאון המוסיקה העברי בירושלים

ירושלים כידוע שופעת מוזיאונים, כשאחד החדשים שבהם ולכן גם המוכרים פחות, הינו מוזיאון המוזיקה העברי שהוקם בשנת 2016. המוזיאון מורכב משבעה חללים שונים, המכילים כלי נגינה, כתבי יד ושאר מוצגים היסטוריים מתרבויות שונות ומגוונות בעם ישראל. כיאה למוזיאון שהוקם בימינו, כל האורחים יקבלו טאבלט שיסייע להם לסייר בחללי המוזיאון בסיוע "סבא לוי" – דמות אנימטיבית תלת-ממדית שהופכת את הביקור במוזיאון לחוויה בפני עצמה. כמו כן, במוזיאון קיים המשחק הראשון במציאות מדומה, שבה בעזרת משקפי אוקולוס, יוכלו המשחקים לסייר בבית המקדש בליווי מוזיקה וסרטים.

מוקדי בילוי בירושלים -  שלמה סיקסט השכרת רכב

תחנת הרכבת ההיסטורית בירושלים

בשכונת בקעה בירושלים, עומדת על תילה תחנת הרכב ההיסטורית שהוקמה בשנת 1892 ופעלה מעל 100 שנים, עד הפסקת הפעילות והתחנה משימוש בשנת 1998. כיום, לאחר שיפוץ ושדרוג המתחם, תחנת הרכבת הפכה למרכז בילוי אטרקטיבי, בה ניתן ליהנות ממסעדות, אירועי מוסיקה, ריקודים, קבלת שבת המונית ועוד. בנוסף, במתחם פועלת "תחנת הילדים" עם מגוון מתקנים ייחודיים לצד מתקנים מהנים ומוכרים כמו העתק מקורי של רכבת קיטור, מוזיאון רכבות, קרוסלת סוסים, ג'ימבורי ועוד. מומלץ להתעדכן באתר התחנה לגבי הפעילויות במקום מדי חודש.

 

חזיון לילי במגדל דויד

בין חומות המצודה העתיקה שבמגדל דויד, פועל החיזיון הלילי והמרהיב בירושלים. באמצעות מערכת מחשוב מהמתקדמות בעולם, הצופים נכנסים לתוך עולם של מציאות מדומה ורב חושית המספרת באופן החוויתי ביותר על דויד המלך וההיסטוריה של העיר באופן כללי. החיזיון נחשב לאחת מן האטרקציות המומלצות ביותר בעיר ומהווה מוקד משיכה לישראלים ותיירים מכל העולם. שימו לב לעובדה כי ניתן לבקר במקום גם ביום וליהנות מתערוכות מושקעות הקיימות במוזיאון עצמו.

 

בדרך לכותל: הבית השרוף

מתחת לאדמת הרובע היהודי, נמצא מן השרידים המרגשים והמשמעותיים ביותר בכל הקשור לימי בית שני בארץ – שרידי בית רחב ידיים של עשיר ירושלמי שבו מגוון רחב של ממצאים הכוללים עדויות כתובות בעברית, כידון מתכת ועוד. במקום ניתן ליהנות מתצוגת הממצאים ומיצג אור קולי שינסה לשחזר עבורנו את שהתרחש במקום בימים עברו.


עוד באתר:
השכרת רכב - מגוון עצום של כלי רכב להשכרה בארץ ובעולם
השכרת רכב בירושלים - לרשותכם שני סניפים בעיר הבירה