כביש 90, הלא הוא כביש הערבה, הוא אחד הכבישים השימושיים ביותר בעבור משפחות וצעירים בדרך לעיר השמש הישראלית – אילת. למרות המראה הצחיח והחולות הבלתי נגמרים, כביש 90 מלא באטרקציות ונקודות עניין. אז בין אם בחרתם בהשכרת רכב למשימה ובין אם אתם נוסעים ברכב המשפחתי, לפניכם אטרקציות לאורך כביש 90, שיכולות להפוך את הנסיעה שלכם להרבה יותר נעימה, קלילה ומגבשת.

 

חוות האלפקות

חוות אלפקות ולאמות מיוחדות ואקזוטיות, סוסים, חמורים, עזים ועוד, בפעילות שמתאימה לכל המשפחה ובמיוחד לילדים. בחווה ניתן להאכיל את האלפקות, לשמוע הדרכה על המסע המרתק שלהן לבקר במפעל הצמר ולקחת חלק בפעילויות יצירה.

 

צריף בן גוריון

בקיבוץ שדה בוקר בנגב, שוכן לו ביתו המקורי של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון. המקום הוא אתר מורשת מודרני, עם גנים ירוקים, וכמובן ביתו של ראש הממשלה, אליו ניתן להיכנס לסיור ולראות את פינת הקריאה, המטבח והרהיטים שנשארו ממש כפי שהיו.

 

ים המלח לאורך כביש 90 - השכרת רכב בישראל

פארק תימנע

מגוון של פעילויות לכל המשפחה, החל מרכיבה על אופניים, טיולים רגליים בשבילים מסומנים, שייט בסירות פדלים באגם ואפילו מילוי של בקבוקים בחול צבעוני – חוויה מרגיעה לילדים.

 

קרוקולוקו – חוות תנינים בערבה

בעיר אובות ליד צומת עין חצבה, נמצאת חוות תנינים מיוחדת במינה עם למעלה מ-2,000 תניני יאור. בסיור המודרך שאורך כ-45 דק', ניתן לראות את התנינים מקרוב, ואפילו לצפות בתאי אינקובטור לתנינים ממש קטנים.

 

דרך השלום ופארק ספיר

לצד הגבול עם ירדן, עוברת דרך השלום שאורכה כ-13 ק"מ. היא כוללת מצפורי נוף, מהם ניתן לרדת לטיול בין הנופים הציוריים של סלעי חוואר הלשון. דרומה מדרך השלום, נמצא פארק ספיר, בו תמצאו מדשאות, מפלים קטנים, אגם עם ברווזים, ספסלים וחורשות. מקום נפלא לפיקניק באמצע הדרך.

 

חי-בר יטבתה

דרומית לקיבוץ יטבתה, נמצא ספארי מסקרן במיוחד. יענים, ראמים, צבאים, ערודים ועוד. בכניסה לפארק, ניתן לקנות במחיר סלי תקליטור הסבר למערכת השמע של הרכב, כך שתוך כדי שאתם מסתובבים בשטח הפתוח בין החיות, אתם לומדים עליהם יותר.

 

פארק חץ וקשת מדברי

במצפה רמון, ממקום פארק נהדר בו תוכלו ליהנות ממשחקי קליעה למטרות עם חץ וקשת, כשמסביב נוף מדברי עוצר נשימה. לצד משחק משפחתי מאתגר בקליעה למטרה, תוכלו ליהנות גם מהכנה של אריחים מקושטים בעזרת חול צבעוני, לפסל אבן חול רכה ולשחק בירי קליעה על בלונים.

 

חאן צל תמרים

בכניסה לקיבוץ יהל במרחק של 65 ק"מ מאילת, נמצא חאן צל תמרים – מקום מרגוע מלא בעצי תמר, בתי קפה, גן שעשועים לילדים, מתקני טיפוס ואגמים. אמנם יחסית קרוב לאילת, אך נחמד כעצירה אחרונה להתרעננות

 

הנסיעה בכביש 90 כבר לא חייבת להיות מונוטונית

הנסיעה בכביש 90 כבר לא חייבת להיות מונוטונית, עצירה ב-2-3 תחנות לאורך הדרך, תרגיע את הילדים, תרענן את המבוגרים ותתרום לבטיחות הנהיגה.


למידע נוסף באתר: