לא משנה מהיכן אתם מגיעים בארץ, אזור הכרמל והאטרקציות השונות בו מהווים אתרי חובה עבור כל מי שמעוניין ליהנות מחוויות ייחודיות טובלות בנופים ירוקים, היסטוריה עשירה ופנינות טבע ייחודיות!

 

להכיר את הטבע הישראלי בחי-בר

חי-בר כרמל, הממוקם קרוב מאוד למגדל האונ' העברית מכיוון מערב, מהווה את אחת האטרקציות המוכרות והמומלצות לחובבי הטבע ובעלי-החיים שבינינו. השמורה, המופעלת על ידי רשות הטבע והגנים (וכן, אגודת "חי-בר" הציבורית) נועדה כדי לסייע לחיות הבר בישראל ואוכלוסיות בר שונות שנפגעו על ידי הרעלה, ציד, צמצום אזורי מחיה ועוד, לחזור לטבע ולשמור על האיזון הטבעי הקיים באזורי מחיה טבעיים שונים בישראל. תהליך ההשבה לטבע הינו מרתק, וכולל מספר שלבים ממוקדים, עליהם תוכלו לשמוע בהסבר מפורט שנעשה בסיור במקום.

 

טיולי קייאקים באזור חופי הכרמל

טיולי קיאקים מוכרים לרובנו בד"כ דווקא מאזור הירדן ונחלי הצפון, אולם רבים אינן מודעים לרצועות החוף הפראיות והמרהיבות הקיימות דווקא באזור הכרמל. החופיים הדרומיים של חיפה, חופיה הקסומים והמערה הכחולה של קיבוץ נווה ים, או חופי טירת הכרמל במסלול הכולל גם תצפית מרהיבה למבצר עתלית (!) – כל אלו יספקו לכם חוויה מדהימה הכוללת שמש, נופים מגוונים והזדמנות לתצפיות ייחודיות על רצועת החוף הישראלית ואהובה. אגב, זו פעילות המומלצת הן למשפחות והן לבני זוג המעוניינים בפעילות רומנטית ולא שגרתית.

 

הכרמל - שלמה סיקסט השכרת רכב

 

עוד חוף מרהיב, הפעם מכיוון היבשה

קשה לדבר על חופי אזור הכרמל בלי להזכיר את חוף דור הבונים. באופן כללי, מדובר באחד החופים האהובים והיפים בארץ המכיל שמורה, כפר נופש, מסלולי הליכה והיסטוריה עשירה. עיר הנמל דאר, או דור, הייתה עיר כנענית אשר שימשה את הפלישתים, היוונים והרומים בארץ ישראל. למעשה, העיר הייתה מיושבת עוד מתקופת התנ"ך המוכרת לנו וניתן לראות בה מאז רצף של התיישבות היסטוריות ומרתקות. חלק מחורבות העיר העתיקה חשופות לעיני המטיילים וחלקן חבויות במים בסמוך לחוף, וביניהן שרידי נמל, קברים, מקדש הלניסטי, תיאטרון, כנסיה ביזנטית, חומה עתיקה של העיר ועוד.

 

טיולים מגוונים בכרמל וסביבותיו

כל ניסיון לבחור מקום אחד המומלץ לטיול רגלי בהר הכרמל וסביבותיו כמובן שנועד לכישלון מכיוון שקיימים כ"כ הרבה מסלולים ואטרקציות. באזור. בין המומלצים אמנם, קיימים אזור נחל אורן הכולל מסלול מעגלי וקליל, שוויצריה הקטנה הכוללת גם מצפור (כניסה בתשלום רק בסופ"ש), נחל מערות שמהווה אתר חובה עבור כל מי שמתעניין בחיי האדם הקדמות ובהיסטוריה הקדומה וכן, המעיינות הרבים הכוללים למשל את עין קדם, עין משוטטים, עין צור וכד'.

לסיכום, נציין רק כי לא לכל האטרקציות שהזכרנו ניתן להגיע בתחבורה ציבורית, אולם הגישה אליהן היא קלה ומהירה יחסית, גם מן המרכז. לכן, שווה לקחת את הרכב המשפחתי, או אפילו לגשת לחברת השכרת רכב הקרובה ופשוט להגיע לאטרקציה המועדפת עליכם בנוחות!

 

עוד באתר:

השכרת רכב בתל אביב - בתל אביב שלושה סניפי השכרת רכב

השכרת רכב בירושלים - לרשותכם שני סניפי השכרת רכב בירושלים