חוויות אקסטרים מדבריות במיוחד
אם אתם מעוניינים להנות מנופיו המרהיבים של אזור הערבה, אך טיול רגלי במדבר איננו בדיוק התכנון שלכם, נראה לנו שטיול ג'יפים אקסטרימי יתאים לכם במיוחד. באזור פועלות חברות רבות המציעות לקהל הרחב טיולים וחוויות בלתי נשכחות של נהיגת שטח בלב אחד האזורים המדבריים היפים בארצנו הקטנטונת. בין החברות תוכלו למצוא את: פעימות מדבר, דרכים במדבר, איציק בשטח ועוד רבים. כל שנותר לכם הוא לבחור את הרכב האהוב עליכם, לקחת את בןבת הזוג או אפילו את כל המשפחה, ולצאת לחוויה יוצאת דופן בלב נופים ארץ-ישראליים מהממים.

טיולי חקלאות, יין ודבש
הערבה מציעה לכם לא רק נופים מדבריים, אלא גם חוויות חקלאיות מסוגים מגוונים, החל מיקבים, דרך כוורות דבש ועד למרכזים חקלאיים מקומיים-יישוביים, כמו בעין יהב, פורת, נאות סמדר ועוד. כמו כן, במרכז לתיירות חקלאית מתקדמת בתחנת יאיר (אזור צומת חצבה) תוכלו להתרשם מחקלאות חדשנית, מזני ירקות ופירות חדשים, ומדרכים טכנולוגיות ומקוריות במיוחד שמסייעות להתמודדות עם אתגרי המדבר המקומיים. באופן כללי, זוהי הזדמנות מצוינת לקחת את הילדים ושאר בני המשפחה לחוויה חינוכית ומהנה במיוחד המתאימה לכל הגילאים.


אתנחתא בדרך
לא משנה לאן אתם נוסעים בערבה, אם אתם מגיעים מהמרכז אנו מניחים שיש לכם זמן לא מבוטל של נסיעה שיחייב עצירה מרעננת בדרך. המקום הראשון המומלץ לעצירה כזו או אפילו לטיול בפני עצמו הוא פארק ספיר, המהווה פנינת טבע ייחודית ומעין נווה מדבר בערבה. הפארק נמצא בסמוך ליישוב ספיר, ובו אגם ומפל קטן, תעלות מים פסטורליות, ברווזים, חורשות תמרים, מתקני שעשועים והרבה דשא. תוכלו להגיע גם ליישוב נאות סמדר, אשר בו מתגוררת קהילה מיוחדת העוסקת בחקלאות אורגנית, אקולוגיה ובנייה מדברית ברת-קיימא. במקום תוכלו למצוא מגוון סיורים מרתקים, סדנאות חווייתיות ועוד.

כמה טיפים לטיול בערבה:

קחו בחשבון את המרחקים – נכון שארצנו היא קטנטונת, אולם נסיעה בכבישי הערבה, בייחוד למי שלא רגיל בהם, עלולה להיות מעט מעייפת ומתישה. לכן, קחו לעצמכם את הזמן ואפילו כמה ימים של לינה באזור והרשו לעצמכם לחלק את האטרקציות לכמה ימים.

חשבו על השכרת רכב – בייחוד אם אתם מגיעים מן העיר, קחו בחשבון שאולי הרכב המיני שלכם לא יספיק לטיול ארוך בערבה, גם אם ברחבי העיר הוא משמש את המשפחה מעולה. במקומו, אולי עדיף להשתמש בשירותי השכרת רכב, לשכור רכב משפחתי מעט יותר גדול ובטוח, שיסייע לכם להגיע לאן שתרצו בנוחות וביעילות.


עוד באתר: