גן חיות הוא מקום הבילוי האולטימטיבי למשפחות בחגים ובחופשות. המיוחד שבו הוא שלא רק הילדים נהנים לראות את החיות המקפצות אלא גם המבוגרים מוצאים את עצמם מתרגשים לא פעם מלראות אריה, פיל או קופים שעושים פעלולים בין חבלים וסולמות. איזה גני חיות יש בישראל ומה מייחד אותם?

גני חיות בצפון

גן החיות הלימודי בחיפה – גן החיות נמצא במרכז הכרמל בצמוד לנחל לוטם. שטחו של הגן הוא כ-30 דונם והוא מתאפיין בצבעים הירוקים של אזור הצפון. גן החיות עשיר למדי וכולל בעלי חיים רבים – זוחלים, עופות ויונקים, נמרים, דובים זאבים, קופים, נחשים ועוד. בגן ישנה פינת ליטוף וכן גן בוטני גדול שמציג עשרות מינים של עצים וצמחים.

גן גורו בעמק חרוד – המקום היחיד בישראל בו ניתן לפגוש בעלי חיים אוסטרליים ואפילו ללטף קנגורו. השיטוט בגן הוא בחופשיות במרבית המקרים תוך כדי מפגש פנים אל פנים עם חיות שאינן מסוכנות. בין הטיול והמפגש עם החיות ניתן להצטרף לפעילות היכרות עם תרבותם של התושבים המקוריים של אוסטרלי ולהשתתף בטקס הכולל שירה וריקודים על פי המסורת של האבוריג'ינים.

גני חיות במרכז

הספארי ברמת גן – אין ספק שהספארי ברמת גן הוא הספארי המוביל ביותר בישראל. הוא הגדול ביותר ושטחו כ-1,000 דונם ומספר החיות בו הוא גם כן הגדול ביותר. גן החיות מנסה לדמות את סביבת הסוואנה האפריקאית ונותן תחושה מיוחדת מאוד למבקרים המגיעים אליו. בפארק ניתן לשכור קלנועית ולשוטט בין הכלובים, השבילים והאזורים הפתוחים. 

פארק הקופים בבן שמן – אין כמו הקופים כדי לגרום לנו, בני האדם, להשתאות מהתנהגותם ומהאופן בו הם כל כך דומים לנו. פארק קופים גדול מאוד הנמצא ביער בן שמן ומתמקד רובו בקופים מזנים שונים. המסע הוא מסע מרתק לחייהם, ומאפשר ליהנות מפינת ליטוף, מתקני ספורט ומתקני ילדים שונים.

צפארי בתל אביב – הצפארי, משכנם של הציפורים, שוכן בפארק הירקון בתל אביב והוא נחשב לפארק הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון. הוא משתרע על שטח של 30 דונם, אגמים, נחלים ומפלים וכל זה לצד ציוצם הנעים של מגון הציפורים המיוחדות מכל העולם. גם בפארק זה יש פינת ליטוף ופינות חמד לישיבה מוצלת להנאה רבה בזמן שהילדים משתמשים בין כלובי הציפורים ונהנים מהצבעים וההתנהגות של התוכים הגדולים והחכמים.

 

גני חיות בערבה ובדרום

גן החיות התנ"כי בירושלים – גן מיוחד הבנוי בסגנון מודרני בו החיות אינן מוחזקות בכלובים. תוכלו לטייל באופן חופשי בזמן שלמורים משתכשכים בין רגליכם ולצפות בקופי הסנאי והסיאמנג השוכנים על אי המופרד מכם בתעלות מים. עוד בגן החיות מצאו את הצפרייה הטרופית – חממה בה ומתעופפות בחופשיות ציפורים טרופיות נדירות. הגן החיות התנכ"י הוא ללא ספק מקור לגאווה ישראלית והוא מעוצב באופן שתורם מאוד לחוויה.

 

חוות האלפקות במצפה רמון – חוות גידול של 600 אלפקות ולמות, עם קצת גמלים, סוסים וחיות אחרות. מתאים במיוחד למי שמגיע לטיול באזור הדרום באמצעות השכרת רכב ורוצה ליהנות על הדרך מחווה מיוחדת מאוד במקום שמציע, בין היתר, רכיבה על סוסים, רכיבה על למות האכלה של אלפקות ואריגה של שטיחים.