שלל השירים שנכתבו על הכנרת אינם משקרים ואכן מדובר באחד האזורים היפים ביותר במדינה, אך גם המגוונים ביותר מבחינת אטרקציות. אם ברצונכם לצאת לנופש באזור, אבל לא בטוחים בדיוק לאן, הכו עבורכם מאמר שיספר לכם קצת על האטרקציות המעניינות ביותר בכנרת וסביבתה!

פארק מים כמו שמעולם לא ראיתם

אם חיפשתם פעילות מים שלא כוללת רק רחצה ושחיה, אקווה כיף הוא המקום בשבילכם. מדובר במתחם צף על הכרת, שמהוה פארק מים מיוחד ומהנה. בפארק ניתן למצוא כמה סוגים ש לפעילויות מותאמות גילאים, כגון הפארק האתגרי, פארק הילדים וכד'. במקום קיים גם מתחם אוכל, מנוחה ואפילו שירותי ספא מפנקים. המתחם שוכן בחוף העירוני של טבריה, חוף גנים, בחלקו הדרומי, כך שניתן להגיע למקום בקלות. אגב, במקום קיים גם מתחם קמפינג עם אוהלים משפחתיים.

חמי טבריה המפנקים

חמי טבריה מהווים את אחת האטרקציות המוכרות בעיר ולא סתם. מדובר במתחם השוכן ממש על שפת הכנרת ובו כמה אטרקציות מרכזיות: בריכות שחיה, מרחצאות מים חמים הכוללים בריכה פנימית וחיצונית המכילות מים תרמו-מינראליים וכן, טיפולי ספא, סאונות וחדר כושר. בשנים האחרונות, מציע המתחם גם שיט קסום בכנרת שמתאים לקבוצות, בית קפה, מסעדות ועוד. בטח כבר הבנתם שניתן לבלות במתחם יום שלם, תוך הירגעות הנפש והגוף.
 

אגם הכינרת - שלמה סיקסט השכרת רכב בישראל

 

על שיט סאפ כבר שמעתם?

בשביל מי שלא מכיר, מדובר בשיט בעמידה על גלשן מיוחד המאפשר עמידה יציבה לאורך השיט. האטרקציה נמצאת בחוף האון בכנרת ובה תוכלו ליהנות מחוויית השיט על הסאפים, כשקיימת האפשרות להשכיר סאפ לשיט עצמאי, או לצאת לשיט מודרך במסלולים מגוונים. הפעילות מיועדת לגילאי 10 ומעלה, כך שקחו זאת בחשבון אם אתם עם ילדים. מעבר לכך, מדובר באטרקציה נפלאה ומקורית שוודאי תשאיר לכם הרבה חוויות וטעם של עוד.

ואי אפשר בלי קצת היסטוריה

אזור הכינרת והגליל באופן כללי, היוו כר פורה להתיישבות ציונית בקופת היישוב, שאחת הבולטות שבהן היא כמובן דגניה, ה"קבוצה" הראשונה והאם של דגם ההתיישבות הקיבוצית. בדגניה של היום ניתן עדיין למצוא שרידים רבים של קבוצת דגניה ההיסטורית, ובה בין השאר המוזיאון הנמצא ב"חצר הראשונים" ובו ניתן למצוא עדויות, תמונות וחפצים המספרים את סיפור ראשיתה של דגניה. הביקור במקום מומלץ עבור כל מי שמתעניין בהיסטוריה, ציונות ובכלל, עבור מי שמעוניין לטעום קצת מרוח ההתיישבות שאפיינה את הגליל בשנים שהיו.

לסיכום, חשוב לציין שאזור הכנרת מלא באטרקציות נוספות שלא הספקנו להכניס למאמר! לא משנה אם הגעתם עבור חופשת בטן גב, קמפינג, פעילויות מים או סיורים רגליים, הכנרת ושלל האתרים מסביב יספקו לכם את מבוקשכם.