ים המלח מהווה את אחד האזורים המסקרנים, המרהיבים והמגוונים ביותר בארץ, והאמת שגם בעולם כולו. נופי המדבר הקסומים, חופי ים המלח המרגיעים והאטרקציות הרבות הקיימות באזור יכולות להפוך כל נופש באזור לחוויה מרתקת. לכן, לא משנה איזה סגנון נופש או אטרקציות אתם מחפשים, סביר להניח שלאזור ים המלח יש מה להציע לכם!

בשביל הלא שגרתיים: צניחה חופשית 

אזור מדבר יהודה באופן כללי, נחשב לאחד האזורים המרהיבים ביותר בארץ, אך לא לכולנו יוצא לבקר שם באופן קבוע, בטח שלא לזכות לראות את הנופים המרשימים של המדבר מלמעלה. הצניחה החופשית באזור מצדה לא נועדה לבעלי לב חלש כמובן, אך מיועדת לכל מי שיודע ליהנות מחוויות אקסטרים ולהעריך את הנופים של מצדה, ים המלח ועוד. מעבר לכך, היא הזדמנות מצוינת ליהנות ממלוא הדרו של מדבר יהודה מגובה מעוף הציפור ולקבל נקודת מבט ייחודית על אתרים רבים הנמצאים מטה. הצניחה החופשית עצמה מודרכת על ידי צוות המתמחה בתחום במשך שנים רבות, כך שאין לכם מה לדאוג לנושא הבטיחות.

בשביל חובבי הארכיאולוגיה וההיסטוריה: פארק קומראן

הגן עצמו שוכן למרגלות צוק במדבר יהודה ומספר את סיפורם של בני כת מדברית-יהודית, שלמזלנו הרב השאירו אחריהם מגילות שהפכו ברבות שהנים לממצא הארכיאולוגי החשוב ביותר שהתגלה ב-100 השנים האחרונות, הודות לחשיבותן עבור הבנת החיים בתקופה של המאה ה-2 לספירה לערך. הביקור כולל הקרנה ששל סרטון אודות החיים הקדומים במקום, תצוגה של פריטים שנמצאו וסיור רגלי לכיוון חלק מן המערות תוך הדגמה של אורח החיים של בני הכת. הביקור במקום הינו חובה עבור חובבי הארכיאולוגיה כאמור וההיסטוריה של ארץ ישראל.

ים המלח - השכרת רכב בישראל

 

בטן גב בחוף עין בוקק

מי שמעוניין פשוט להירגע על החוף, יכול למצוא את מבוקשו בחופי עין בוקק. רצועת החופים היא חינמית, יפה ונעימה, בייחוד אחרי שעברו שיפוץ קל בשנת 2015. ככלל, מדובר על רצועת חוף רחבה יחסית ובדרך כלל גם לא מאוד עמוסה (אם כי בכל זאת, באים לשם הרבה תיירם ומבקרים). במקום יש שירותים, ברזיות מים, מקלחות, כסאות ובקיצור כל מה שצריך עבור שהייה נוחה בחוף ורחצה במים החמימים של ים המלח.

להכיר את המדבר דרך גלגלי הג'יפים

באזור ים המלח קיימות כמה חברות המציעות טיולי ג'יפים למעוניינים. כך, תוכלו לבחור את האזור והמסלול האהוב עליכם ופשוט להכיר מקרוב את המדבר בדרך מהנה והאמת שגם פחות מעייפת, לעומת הליכה רגלית. חשוב לציין ששעות טיולי הג'יפים ניתנים גם הם לבחירה, כך שתוכלו בהחלט לבחור בטיולים לאור ירח למשל, לעומת טיול של שעות בודדות ביום.

לסיכום, אזור ים המלח ללא ספק מציע אטרקציות רבות וייחודיות שמאפשרות לכולם להכיר מעט מקרוב יותר את אזור מדבר יהודה בכלל, וים המלח בפרט. נצלו את ימי הנופש, קחו את המשפחה או בןבת הזוג ובחרו עבורכם את האטרקציה המושלמת!