תל אביב, העיר ללא הפסקה, מכילה גם לא מעט מרכזי קניות הומים, טרנדיים ומיוחדים הפרושים בה, ויכולים לספק לכל תייר, מבקר או תושב את חווית הקניות המועדפת עליו. במאמר הבא השתדלנו לבחור עבורכם את המרכזים המומלצים, המיוחדים והמוכרים ביותר. התכוננו לחוויית קניות תל אביבית במיוחד!

 

מגדלי עזריאלי

מוקד הקניות במגדלי עזריאלי שוכן בשתי הקומות התחתונות של המרכז ומהווה את אחד מהקניונים הידועים והמרכזיים בארץ ובתל אביב בפרט. בין עשרות החנויות המכילות גם לא מעט רשתות, המסעדות והדוכנים, ניתן למצוא גם פארק שעשועים על הגג ומצפה שהכניסה אליו הוא מהקניון עצמו. כמו כן, הקניון מחובר לתחנת רכבת מרכזית, נמצא בסמוך למתחם ובסיס הקריה ומצד אחר, קרוב מאוד למתחם שרונה המחודש.

 

דיזינגוף סנטר

מרכז קניות הומה במרכז תל אביב, הנמצא במפגש בין הרחובות דיזינגוף וקינג ג'ורג'. המרכז תוכנן מראש ככזה המכיל מעין רחובות פנימיים, רחבות ציבוריות ושלל מקומות בילוי, והוקם בסופו של דבר בשלבי שנות ה-70 של המאה הקודמת. על פי ההערכות, כ-40,0000 בני אדם מבקרים בו מדי יום, חלקם מבקרים קבועים שעבורם הבילוי בקניון התל אביבי הפך לחלק משגרת יומם. המרכז עצמו מכיל מאות חנויות, מסעדות וירידי אוכל המתקיימים בו לעיתים קרובות (וחלק ניכר מהם על פי ימים קבועים בשבוע). כמו כן, דיזינגוף סנטר ידוע כמכיל חנויות מיוחדות ולא שגרתיות וכן, מכיל בתוכו כמה הפתעות, כמו מערת עטלפים פעילה.

 

שוק הכרמל

שוק היסטורי וממפורסם בתל אביב, שהוקם בתחילת המאה ה-20 על ידי עולים מרוסיה חסרי כל שהצליחו ליצור לעצמם מקור פרנסה בעזרת הקמת שוק קטן ברחובות תל אביב הנבנית. השוק קיבל תפנית משמעותית בשנים האחרונות והפך למרכז בילוי מומלץ הודות לדוכני האוכל הקיימים בו. בשוק הכרמל ניתן למצוא מאכלים מכל הסוגים והמינים, החל מירקות ופירות טריים, אוכל עממי מול גורמה ועד לשלל מוצרים מיובאים וייחודיים. כמו כן, ניתן למצוא בשוק דוכני אומנות, חנויות מסוגים רבים וכן, אומני רחוב שמופיעים על בסיס קבוע. האווירה המיוחדת של השוק התל אביבי הופכת את הביקור בו לחוויה בפני עצמה.

שופינג בתל אביב | השכרת רכב בישראל - שלמה סיקסט

 

שוק הפשפשים

שוק ציורי אשר החל לפעול עוד במאה ה-19 ופעיל עד היום ביפו. בשנים האחרונות החלו להיערך בשוק גם אירועי תרבות, כחלק מניסיונות הפיתוח והשימור הנרחבים הפועלים בעיר תל אביב בכלל ויפו בפרט. אולם, שוק הפשפשים גם לפני יישום התכניות נחשב למקום בעל אופי אותנטי, וידוע בזכות העתיקות המוצעות בו למכירה, חדרי הסטודיו ושלל הפרטים יד-שניה הנמכרים בדוכני הרחוב השונים. כיום ניתן למצוא בשוק מגוון חנויות המתמחות בתחומים מגוונים, לצד החנויות המקוריות.

 

להרגיש בחו"ל: מתחם צמרת

לא היינו יכולים לסיים את הסקירה בלי אזכור של מרכז קניות יוקרתי בתל אביב. "צמרת" הוא מרכז חדש יחסית הממוקם בצפון תל אביב ומציע חווית קניות שונה ומסוגננת .המרכז מכיל מותגים רבים, מכוני יופי ובתי קפה שיגרמו לכל אחד להרגיש באירופה.