אין ספק כי השכרת רכב בישראל מהווה פתרון מצוין למי שזקוק לניידות לזמן קצוב או למטרה מוגדרת. מגוון הדגמים שמציעות היום חברות ההשכרה בישראל עשוי להיות מסחרר, ולכן חשוב לבחור בצורה נכונה ומדויקת ככל שניתן, כדי להפיק את מרב ההנאה מהמכונית הזמנית שלכם.

 

השכרת רכב חכמה

 

איך לבחור את הדגם המתאים

המצבים שבהם אנו זקוקים למכונית מהשכרה יכולים להיות רבים ומגוונים, והם שיכתיבו את הדרישות הבסיסיות למכונית המתאימה ביותר עבורנו: האם אנו זקוקים לפתרון ניידות נקודתי למשפחה במקום רכב ש"אושפז" במוסך בעקבות תקלה או תאונה? האם אנחנו רוצים רכב משודרג לצורך נסיעה לחופשה משפחתית? האם אנו זקוקים לטנדר להובלת פריטים גדולים? או אולי לרכב שטח לטיול של כמה ימים? ואולי בכלל אנחנו רוצים לשדרג את עצמנו למכונית מפוארת סתם לטובת פינוק של כמה ימים?

 

לאחר שתגדירו את הצורך באופן כללי תוכלו להתמקד בעוד כמה שאלות שיסייעו לכם בבחירה נכונה: האם אתם זקוקים לתא מטען גדול או שניתן לוותר על כך? האם נדרש מרווח מיוחד בתא הנוסעים, או שמכונית מיני תעשה את העבודה? האם אתם מתכננים טיול משפחתי בהרכב מלא עם רכב עמוס בציוד ומעוניינים ברכב עם מנוע עוצמתי שיעניק לכם תחושה בטוחה בנהיגה? מה תעדיפו – גיר ידני או אוטומטי? האם חשוב לכם מה יהיה הצבע של המכונית? בחברות גדולות המגוון הזמין להשכרה יוכל לסייע לכם אפילו בנקודה זו. וכמובן - מהו התקציב העומד לרשותכם?

 

תוספות חיוניות למכונית

נקודות נוספות שחשוב לקחת בחשבון לצורך שימוש מותאם אישית ברכב הן היכולת להוסיף התקנים שונים, במידת הצורך. כך למשל, בכל הנוגע לבטיחות ילדים במכונית - בחלק מחברות ההשכרה יוכלו להוסיף לרכב כסאות בטיחות. אם תעדיפו את הכסא הפרטי שלכם חשוב לוודא שאתם יודעים כיצד להתקינו ברכב בצורה הבטיחותית ביותר. אם יש ילדים היושבים ברכב בהתקני בטיחות – חשוב לוודא כי אתם יודעים כיצד לנתק את פעולתן של כריות האוויר במכונית השכורה, במידת הצורך (בהתאם למקומות הישיבה של הילדים).

 

האם תזדקקו לגגון בעת הנסיעה לצורך הובלת ציוד אישי? האם אתם זקוקים למערכת GPS במכונית, או שתוכלו להסתמך על מכשיר הסמארטפון שלכם? האם ברכב מותקנת דיבורית Bluetooth שמתחברת בקלות למכשיר הנייד שלכם, או שתזדקקו למכשיר או אוזנייה משלכם בעת הנסיעה? מומלץ להקדיש מחשבה ולבחון אפילו את הנקודות הכביכול-שוליות הללו, כדי שחוויית הנהיגה תהיה מושלמת ובטיחותית ככל שניתן.

 

מה לבדוק בעת מסירת הרכב

 • בחרתם את הדגם (ואולי אפילו את הצבע), והנה הגיע מועד מסירת הרכב לרשותכם. גם כאן כדאי שתדעו כיצד לנהוג בחכמה. קודם כל, הקפידו להגיע לנקודת המסירה עם רשיון נהיגה בתוקף ועם כרטיס אשראי לצורך השארת פקדון ותשלומים נוספים, אם אלה יידרשו.
   
 • חובה לבדוק את מצבו הפיזי של כלי הרכב – מבחוץ ומבפנים. חברות ההשכרה מקפידות על פי רוב למסור כלי רכב עם תא נוסעים תקין ונקי, ומצפות לקבלו כך גם בחזרה. חשוב לסקור את הרכב באופן יסודי מבחוץ.
   
 • בדקו את מצבו של מכל הדלק. על פי רוב תקבלו מכונית עם מכל מלא ותידרשו להשיבה כך לחברת ההשכרה. חשוב לוודא שאתם יודעים באיזה סוג דלק יש להשתמש. בד"כ הדבר כתוב בחלקו הפנימי של מכסה הדלק, כדי למנוע טעויות.
   
 • חשוב מאוד לוודא שאתם יודעים היכן נמצאים המגבה (ג'ק) והגלגל הרזרבי, וכיצד משחררים אותו מנקודת העיגון. עוד כדאי לוודא שאתם יודעים כיצד פותחים את מכסה המנוע, וכמובן – כיצד מתפעלים מערכות חשובות לנהיגה כגון כיוון האורות, הפעלת המגבים וכו'.

 

השכרת רכב בישראל זה קל ופשוט

התנאים והאותיות הקטנות

נהוג לומר ש"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים". ובכן, זה המצב גם כאן. שימו לב לשעת המסירה של הרכב. קרוב לוודאי שזו תהיה גם השעה שבה תידרשו להחזירו לחברת ההשכרה. אם בכוונתכם להחזיר את הרכב בנקודת שרות אחרת מזו שבה קיבלתם אותו –יש לתאם זאת מראש. במקרים רבים תידרשו לשלם תוספת על החזרה בנקודה אחרת, וכדאי להימנע מ"הפתעות".

 

 • חשוב לוודא האם יש מגבלת ק"מ יומית או שבועית לשימוש במכונית. על כל ק"מ מעבר לתקרה ידרשו מכם תוספת תשלום.
   
 • חשוב לבדוק האם יש גיל מינימלי לשימוש ברכב מבחינת הכיסוי הניתן לכם. מספיק שתבקשו מהאחיין או הבן הצעיר "רק להחנות לרגע את המכונית", חלילה יקרה משהו ולא תהיו מכוסים.
   
 • בידקו את מדיניות חברת ההשכרה והתעריפים שלה לגבי נסיעה בכבישי אגרה (כביש 6, מנהרות הכרמל), ולגבי קנסות חניה.

 

שרות מצוין ושקט נפשי

רכב שכור אמור להקל על חייכם ולהעניק לכם שקט נפשי וניידות פשוטה ובטוחה, גם אם באופן נקודתי. חשוב מאוד לבחור בחברת השכרה אמינה, שמסוגלת לתת מענה ללקוחותיה בפרישה ארצית נרחבת ובכל שעה ביממה. לשלמה סיקסט יש 28 סניפים בכל רחבי הארץ מקרית שמונה שבצפון ועד אילת שבדרום, כולל סניף בנתב"ג שפתוח 24 שעות ביממה. החברה מפעילה שרות מוסכים ארצי וגם צי גדול במיוחד של כלי רכב לשרותי-דרך. מעטפת השרות המקיפה הזו מעניקה שקט נפשי וזמני תגובה קצרים לרבבות נהגים במכוניות שכורות בכל רגע נתון. העצה המרכזית שלנו בנקודה זו היא לא להתפשר על פחות.

 

שתהיה נסיעה מהנה ובטוחה!

מעוניין לשכור רכב במחירים אטרקטיביים? - לחץ כאן


עוד באתר:
מכירת רכב - בדקו את מגוון הרכבים העומדים למכירה באתר
השכרת רכב - לרשותכם צי השכרת הרכב הגדול בישראל